Home FinanceEkonomika Kdo to je David Rusňák?

Kdo to je David Rusňák?

by Mag

Do Brna přišel jako neznámý mladík na přelomu tisíciletí a začínal i jako číšník. Brněnský self-made man David Rusňák a jeho příběh právem budí pozornost. Vypracoval se od nuly a postupně vybudoval investiční společnost DRFG. Jako její předseda představenstva a majoritní akcionář dnes patří mezi nejvýznamnější podnikatele regionu.

David Rusňák kdysi

David Rusňák absolvoval střední ekonomickou školu a po několika zkušenostech jako zaměstnanec v dopravních firmách se rozhodl pro podnikání. V roce 2003 založil vlastní firmu v oblasti mezinárodní přepravy zboží. Tu následně prodal a získal tak kapitál pro další podnikatelské projekty a investice.

Své podnikatelské aktivy směřoval několika různými směry a v roce 2011 všechny své společnosti sloučil pod hlavičku skupiny DRFG – David Rusňák Family Group.

DRFG je dnes investiční společností zaměřující se na oblasti finančních služeb, nemovitostí, energetiky, telekomunikací a zdravotnictví. Nejedná se o žádné letadlo, majetek DRFG už v roce 2016 překročil 2,5 miliardy korun a DRFG fondy si drží dobré výnosy i hodnocení odborníků. Rusňák si přitom v DRFG stále drží většinový podíl.

David Rusňák dnes

David Rusňák dnes vede skupinu, která je v mnohém výjimečná. DRFG si zakládá na tom, že investuje v oborech, kterým sama velmi dobře rozumí. Je to společnost motivovaných odborníků a spousta nových věcí zde vzniká na základě vzájemných diskuzí. To je v českém prostředí celkem ojedinělé.

Kromě DRFG se Rusňák zapojuje i do dalších projektů. Inicioval vznik ekonomického magazínu Peak.cz, v Brně má vlastní restauraci Konfit (orientovanou na rakousko-uherskou kuchyni) a je to také známý filantrop.

Více informací o aktivitách DRFG a zakladateli Davidu Rusňákovi najdete zde: http://drfg-aktuality.cz/

Rusňák sám či prostřednictvím Nadace DRFG dnes podporuje množství lokálních aktivit – především v oblastech kultury, vzdělávání a sportu. Za zmínku určitě stojí sponzoring hokejové Komety Brno, či podpora festivalů jako je JazzFestBrno či oceňovaný Meeting Brno.

Related Articles

Leave a Comment