Home Zdraví Nechcete přijít o vlasy? Podívejte se, jaké moderní metody pomáhají

Nechcete přijít o vlasy? Podívejte se, jaké moderní metody pomáhají

by Mag

Vlasy jsou korunou krásy, ale jejich krása a zdraví nejsou nekonečné. Mohou začít slábnout a vypadávat. Krásnou kštici si naštěstí můžeme zachovat díky moderním metodám. O co se jedná a jak se dá zastavit vypadávání vlasů?

Pořádná výživa a hydratace vlasové pokožky

Problém řídnutí, slábnutí a následného vypadávání vlasů má často příčinu v podobě nedostatečné výživy vlasové pokožky. Pokud se tak děje, nezbývá energie pro vyživování vlasů, které tím pádem ztrácejí svůj lesk, lámou se a v nejhorším případě vypadávají celé. Metodou pro pořádné vyživení a hydrataci pokožky hlavy je vlasová mezoterapie.

V rámci mezoterapie se do pokožky aplikuje koktejl výživných látek obsahující vitamíny, minerály, kyselinu hyaluronovou, aminokyseliny a důležité koenzymy. Aby byla aplikace účinná, používají se velmi tenké jehličky. Výsledkem ošetření je hydratovaná a důkladně vyživené pokožka, což se odrazí i na kvalitě vlasů.

Metoda buněčné regenerace

Další metodou, která pomáhá zastavovat vypadávání vlasů a podpořit jejich růst je švýcarská technologie RegenPlazma®. Opět jde o vyživení vlasové pokožky s použitím přirozených látek, ale tentokrát se aplikuje naše vlastní krevní plazma, která dokáže efektivně aktivovat důležité růstové faktory. Vzhledem k tomu, že dochází k aplikaci našich vlastních látek, není zde riziko alergií či nečekaných reakcí. Po ošetření dochází ke zmírnění vypadávání vlasů a začínají růst nové. Efekt se projevuje postupně a pro ještě větší výsledky je dobré ošetření opakovat alespoň třikrát s měsíčním rozestupem od jednotlivých procedur. Metodu provádí například na estetické klinice Mediestetik s pobočkami v Praze a v Teplicích.

Co je důležité, když si chcete zachovat bohatou kštici zdravých vlasů?

Kvalitu a množství vlasů z velké části ovlivňují genetické faktory. Pokud chcete mít zdravé vlasy, které budou vaší ozdobou, je dobré dodržovat tyto body:

  • Jezte pestrou a vyváženou stravu
  • Snažte se eliminovat stres
  • Opatrně při fénování, žehlení a kulmování – nenastavujte maximální teplotu, ať vlasy nespálíte
  • Nenoste příliš upnuté účesy – pokožka hlavy potřebuje dýchat
  • Nečekejte, až se problém zhorší a vyzkoušejte vlasovou mezoterapii nebo metodu RegenPlazma® pro zdravé a husté vlasy

Related Articles

Leave a Comment