Home FinanceEkonomika O společnosti STEELTEC, jedničkou ve svém oboru

O společnosti STEELTEC, jedničkou ve svém oboru

by Mag

Pokud se rozhodnete podnikat, budete muset čelit velké konkurenci, ať už se bude jednat o jakýkoliv obor. V poslední době se daří hlavně kovovýrobě. I toto odvětví má svou jedničku, kterou jen tak někdo nepřekoná. Je jí společnost STEELTEC CZ, s. r. o., která na trhu působí už pěknou řadu let. Co je to za společnost a čím se zabývá? To vše si prozradíme v tomto článku.

Společnost STEELTEC CZ, s. r. o. byla založena už v roce 1991. Původně se však jednalo o společnost GARDENA Třinec, s. r. o. Změna obchodního jména přišla až o více jak deset let později, a to v roce 2003, kdy se usoudilo, že tento název bude vhodnější pro firmu, jež se zabývá velkosériovou kovovýrobou. O čtyři roky později, tedy v roce 2007, se do struktur koncernu začadila i HUSQVARNA GROUP.

Čím se společnost zabývá?

Firma se zaměřuje na velkosériovou kovovýrobu s následnou úpravou ve strojírenské výrobě. Firma má mnoholeté zkušenosti, dokáže zákazníkovi poskytnout kompletní servis, který se pojí s přípravou i s následnou výrobou a montáží.

Velkosériová výroba zahrnuje hned několik procesů.

Jaké procesy to jsou?

Než se výrobek stane výrobkem, musí projít mnohými procesy výroby. K těm se řadí například lisování v lisovně. K lisování se využívá nejnovějších technologií, díky kterým se zajistí maximální kvalita a přesnost.

Dále se postupuje do svařovny, kde se vše provádí pomocí svařovacích robotů. Firma má k dispozici konkrétně tři svařovací roboty, jimiž je KUKA, CLOOS a MOTOMAN.

Samozřejmě se musí projít i lakovnou, kde dojde k odstranění jakýchkoliv nedokonalostí na povrchu výrobku. Pomocí lakování se výrobek či materiál zbaví všech nečistot či korozí. Lakovat se mohou jak ocelové či hliníkové plechy, ale i pozinkované kryty či trubky, konstrukce, svařené díly a rámy. Opět se k povrchové úpravě využívá nejmodernějších technologií.

Related Articles

Leave a Comment