Home Cestování Tipy na výlety v Beskydech. Kam se vydáte vy?

Tipy na výlety v Beskydech. Kam se vydáte vy?

by Mag

Dovolená v Beskydech může být plná výletů, pokud víte, kam se vydat. Beskydy jsou dnes nejvyhledávanější chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Lidé se sem sjíždí skutečně z každého koutu naší republiky. V posledních letech sem začalo jezdit i mnoho zahraničních milovníků turistiky. Ať už však pocházíte z jakéhokoliv koutu světa, poradíme vám, jaké výlety byste měli zařadit do vašich plánů.

Jak jsme zmínili, Beskydy jsou nejvyhledávanější chráněnou oblastí v České republice. Nabízí toho skutečně mnoho. Beskydy je možné navštívit v jakémkoliv ročním období, v každém ročním období jsou jedinečné a výjimečné. Na jaře a v létě si zamilujete pěší túry, na podzim můžete projet Beskydy na kole a v zimě, když bude přát počasí, se na Lysou horu můžete vydat třeba na běžkách.

Lysá hora však není jedinou turistickou atrakcí. Na území Moravskoslezských Beskyd se nachází takových atrakcí mnohem více.

Satinské vodopády jsou pokladem Beskyd

I v Beskydech se můžete vydat po stopách pokladu. Tím pokladem však nebude zlato nebo drahé kamení, ale budou to Satinské vodopády, které se skutečně označují za poklad Beskyd. Bohužel na každý milovník turistiky o nich ví. Nejsou sice obrovské, ale jsou dech beroucí.

Až do Medvědích skal

Medvědí skála – to je krásné místo v Beskydech. Je to trochu nepřesné označení pro skalní pískovcový zub, který najdeme nad Ostravicí v Moravskoslezských Beskydech. Jedná se o rozsáhlé kamenné moře, v dolní části najdeme výchoz. Medvědí skála, neboli přesněji nazvaná Velká Medvědí skála, nabízí nádherné výhledy do údolí Beskyd.

O ubytování v Beskydech není nouze

Je jasné, že výlety nemůžete stihnout za jeden den, proto využijte ubytování v Beskydech. K mání je rekreační centrum Sepetná, které si zamilujete na první pohled. Nejen, že si můžete vybrat, jestli se ubytujete v penzionu nebo v hotelu či v bungalovu, ale taky se zde skvěle nasytíte a při nepřízni počasí se zde i zabavíte. Zároveň je zde možnost pořádání firemních akcí, protože rekreační centrum Sepetná nabízí dostatek konferenčních prostorů, dobrou wi-fi síť a možnost projekce, catering a dalších služeb, které se dají využít na teambuilding a jiné firemní akce jako školení nebo konference.

Related Articles

Leave a Comment