Home FinanceEkonomika Dobrý životopis vám otevírá cestu k dobrému zaměstnání

Dobrý životopis vám otevírá cestu k dobrému zaměstnání

by Press Express Jana

Morava je vaše osobní vizitka, kterou se prezentujete u budoucích potencionálních zaměstnavatelů. Právě životopis je prvním osobnějším kontaktem mezi vámi a společností, kde byste chtěli pracovat, proto byste si měli dát pozor na to, aby obsahoval všechny potřebné údaje a aby vypadal tak, jak má správný životopis vypadat. Bude-li vám tam chybět byť jediný údaj, budete-li v něm mít jediný nezaznamenaný rok, budete podezřelí a mezi kandidáty spadnete hodně nízko.

Strukturovaný životopis

V některých specifických zaměstnáních vyžadují občas ručně a slovně psaný životopis – jako slohový úkol. Ale to se stává málo kdy. S největší pravděpodobností budete vy potřebovat strukturovaný životopis, tedy takový, který je přehledně rozdělen do sekcí dle daných pravidel.

Životopis píše sám život

Jako první z mnoha údajů vždy uvádějte osobní údaje, tedy celé jméno, bydliště, telefonní číslo, e-mail, datum narození, místo narození.

Po osobních údajích následuje přehled vašeho vzdělání. Uvádějte studované školy postupně od nejpozději studované až po střední školu. Vždy uveďte roky, od kdy do kdy jste školu studovali, uveďte její celý oficiální název a název oboru. Školy uvádějte i v případě, že jste je nedostudovali.

Další „tabulku“ by měly tvořit vaše předešlé pracovní zkušenosti časově tak, jak šly po sobě. Opět vždy uvádějte roky, nejlépe i měsíce, od kdy do kdy jste na které pozici pracovali. Uveďte celé jméno společnosti a konkrétní pozici. Prošli jste několika brigádami? I ty zde uveďte! Budoucí zaměstnavatel uvidí, že se nebojíte práce a máte široké zkušenosti.

Nakonec se dostáváme k položkám, které o vás řeknou mnohem víc, než vaše studia či minulá zaměstnání. V dalších informacích uveďte vaše jazykové dovednosti společně s úrovní, které jste v tomto jazyce dosáhli. Nebojte se pochlubit úspěchy v soutěžích – třeba jazykových, nebo dokonce sportovních. Uveďte své koníčky, nebo informujte o skutečnosti, zda máte řidičský průkaz – v tomto případě uveďte i skupinu.

Mluvte pravdu!

Vždy, ať už ohledně vzdělání, zaměstnání či osobních a dalších údajů, buďte upřímní a uvádějte pravdivé informace. Nevyplácí se lhát, vše totiž brzy vyjde najevo. Napište klidně, že mluvíte plynule německy. Však oni si na vás při pohovoru udělají čas rodilí mluvčí a pohovoří s vámi. V takové chvíli se ihned pozná vaše opravdová úroveň jazyka.

Co dále?

Co s životopisem, který jste si takto perfektně připravili? Nebojte se jej rozeslat do společností, u kterých byste chtěli pracovat. Kde je najít? Podívejte se na pracovní nabídky na Žirafa.cz. Jde o pracovní agenturu, která nabízí zdarma aktuální pracovní příležitosti, mezi kterými jistě najdete i nějakou, která se vám osobně zalíbí.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

i-Články.cz

Svět-Ženy.cz

Press-News.cz

Related Articles

Leave a Comment