Home News & Updates Jak zvládnout pohovor na jedničku? radí Personalistka.cz

Jak zvládnout pohovor na jedničku? radí Personalistka.cz

by Mag

Pracně napsaný životopis vás dostal k osobnímu setkání? Je to úspěch, ale vyhráno ještě z daleka nemáte. Neusněte na vavřínech. Pohovor je stěžejní krok na cestě k vysněnému povolání. Přečtěte si, jak ho zvládnout na jedničku. Tipy nám poskytnul pracovní portál Personalistka.cz.

 1. Na pohovor se připravte

Nespoléhejte na to, že personalistu oslníte svým šarmem a schopností improvizovat. Připravte si odpovědi na základní otázky

 • Co nám o sobě povíte?
 • Proč se ucházíte o tuto práci?
 • Proč jste odešel z bývalého zaměstnání?
 • Chcete se na něco zeptat?
 1. Neodříkávejte naučné básničky

Ano, na pohovor je potřeba se připravit. Zároveň ale nesmíte znít jako školák před tabulí. Raději než souvislý texty, se naučte stručné poznámky. Váš projev nesmí působit strojeně. Buďte přirození a připraveni improvizovat. 

 1. Když jste vyzváni, ptejte se

Na každém pohovoru padne otázka: „chcete se na něco zeptat?“ Říct, že je vám vše jasné, nebo dokonce že vás nic víc nezajímá, je největší faux pas. Personalistovi tím dáte najevo, že o firmu až takový zájem nemáte. 

Před pohovorem si připravte několik otázek, které budete moct podle situace použít. Nikdy se neptejte na to, co personalista už zmínil, nebo co se dá o firmě vyhledat na internetu. K vhodným otázkám patří například: 

 • Jaké bych při nástupu mohla dostat první úkoly?
 • Co na práci baví vás?
 • Jaké jsou ve firmě možnosti vzdělávání?
 • Jak vypadá typický pracovní den na této pozici?
 1. Zjistěte si o zaměstnavateli dostatek informací

Na pohovoru si jen s názvem firmy nevystačíte. Dejte personalistovi najevo, že máte zájem nejen o práci, ale i o společnost. 

Před pohovorem si projeďte webové stránky a nasajte maximum informací. Během pohovoru je použijte pokaždé, když se to bude hodit. Uděláte tím dojem.
Aktuální nabídky inzerce práce najdete na českém pracovním portálu Personalistka.cz a vyhledávači práce Žirafa.cz.

123jobs

123jobs recenze

123 jobs recenze zkušenosti

Related Articles

Leave a Comment