Home Finance Prodej firmy: Předejdete podnikání zkušenému investorovi

Prodej firmy: Předejdete podnikání zkušenému investorovi

by Mag

Toužíte po odpočinku, či nemáte nástupce pro vedení vaší firmy? Důvodů pro prodej firmy je celá řada. Ať už je ten váš jakýkoliv, neváhejte se obrátit na profesionály. Ti vám s celým prodejem pomohou, aby vše šlo hladce a rychle.

Budoucnost firmy

Ačkoliv se jedná o prodej firmy, stále můžete rozhodnout, jak by měla vypadat její budoucnost. Právě vaše představy a ambice jsou pro prodej zavedené firmy důležité. Ve spolupráci s profesionály můžete společně sestavit seznam detailů, na kterých vám záleží. Aby vaši lidé nepřišli o práci, nezměnilo se směřování firmy či její činnost a podobně. Výběr jednotlivých kritérií záleží pouze na vás. Na jejich základě bude později vybírán vhodný investor.

Potenciální zájemce

Když jde o prodej firem, vybírání vhodné protistrany může být zdlouhavé. Možná totiž máte určitou představu o tom, jak by zájemce měl vypadat. Ovšem věřte, že na trhu je spousta investorů, kteří o vaši firmu mají zájem, a přitom jí zajistí skvělou budoucnost. S odbornými poradci, kteří mají přístup k rozsáhlé databázi zájemců, zvládnete společně najít různé investory. Jeden z nich se pak stane perfektním zájemcem a můžete tak uzavřít smlouvu.

Valuace

Prodej firmy, či případně prodej podílu ve firmě, samozřejmě souvisí také s financemi. Ty pro vás nemusí být zrovna prioritou, v každém případě je však velmi důležité nastavit správnou cenu. To může být složité, i s tím vám proto pomohou profesionálové. Díky bohatým zkušenostem, přehledu o aktuální ekonomické situaci u nás i ve světě jsou schopni váš podnik vhodně ocenit. Získáte tak reálnou cenu, kterou na trhu můžete získat.

S profesionální pomocí se celý proces prodeje stane značně jednodušší a rychlejší, aniž byste si museli dělat hlavu s formalitami.

Related Articles

Leave a Comment