Home Rady a návody Jak přilákat kapry na řeku?

Jak přilákat kapry na řeku?

by Mag

Rybářská sezona je znovu na spadnutí, a to znamená, že se většina vášnivých rybářů snaží o jedno – maximálně se připravit na nadcházející měsíce, které se budou nést ve znamení lovu kaprů, štik a dalších druhů ryb. Nejatraktivnější jsou pro rybáře právě zmiňovaní kapři. Prakticky každý rok se snaží pokořit svůj loňský rekord a chytit takového „macka”, jakého ještě nikdy. K tomu mohou pomoct krmné boilies nebo tygří ořech, což jsou přesně ty návnady, které kapry přilákají na řeku. Ovšem nemluvíme o jediných tipech, které vedou k přivábení druhu ryb do místa, kde je budete čekat s nástrahou.

Rybu musíte okamžitě zaujmout

Zejména na menších řekách je pravděpodobné, že se ryba příliš dlouho nezdrží. A je to logické, protože zde nemá tolik možností či míst, která může prozkoumat. Přece jenom v plytké řece se nenachází tolik možných nor a zákoutí, jež má ryba tendenci objevovat a poznat. A tak rybáři nezbývá nic jiného než rybu prakticky ihned zaujmout.

Jenže jak to udělat? Hezky se nyní dostáváme k prvnímu zmíněnému tipu, kterým jsou krmná boilies. Nestojí příliš mnoho, rybáři mohou mít po ruce i několik kilo této návnady, jež je pro kapry opravdu nadmíru atraktivní. Boilies se během chvilky nacucá vodou, čímž se z nich stává pro kapry ideální krmení, které není tak tvrdé jako jiné druhy návnady. Jinými slovy je boilies pro zmiňovaný druh ryb ideální a atraktivní i po stránce složení.

Na řeku běžte po velkém lijáku

Podle zkušených rybářů je tím nejlepším časem pro lovení doba, kdy je po opravdu obrovském, až možná markantním lijáku. Přesně v takových okamžicích se vyplatí lovit kapry, kteří se v takovém období usazují i na mělkých potocích a menších řekách. I když mnozí rybáři přesně neví, proč je právě liják a voda po něm pro kapry tak atraktivní, prostě je to tak. Ryby se zkrátka domnívají, že přesně v tomto období je ten nejlepší čas na sbírání potravy. Tak této situace využijte.

Related Articles

Leave a Comment