Home Finance Jak se bere půjčka?

Jak se bere půjčka?

by svet zeny

Pokud si soukromý podnikatel potřebuje vzít půjčku, díky níž by udržel nad vodou své podnikání, může uvažovat o kterékoliv z půjček, jež se u nás a klidně i v zahraničí nabízejí. Nic mu nebrání v tom, aby si pročítal nejrůznější nabídky a hodnotil je, respektive hledal tu, která ho vyjde nejlaciněji a vyřízena bude nejpohodlněji.

Ovšem je tu jeden rozhodně ne bezvýznamný problém. A to ten, že půjčku nestačí jenom chtít získat. U té je potřeba také najít někoho, kdo ji dotyčnému žadateli poskytne. A to rozhodně nebývá automatické a snadné. Zejména nemá-li takový vlastník ke dnu jdoucí firmy zrovna skvělé daňové přiznání a vysoké příjmy a naopak ho poškozují záznamy v registrech dlužníků, nesplacené úvěry, exekuce a podobně.

Pokud není dotyčný ideálním žadatelem, může na nejednu z půjček zapomenout. Prostě nedokáže přesvědčit poskytovatele o tom, že dokáže požadované peníze v pořádku vrátit, a je tudíž pro většinu finančníků výhodnější tohoto podnikatele odmítnout, než se s ním zaplést a riskovat, že vynaložené prostředky zmizí v nenávratnu a vše skončí třeba až u soudu, kde sice bude žalující straně dáno za pravdu, ale bez efektu. Protože kde nic není, tam ani smrt nebere.

A kde by to tedy měl podnikatel v nesnázích zkusit, aby se svou žádostí o půjčku přesto uspěl? Nejlepším řešením bývá často hypotéka bez příjmu. Jejíž předností je to, že se zde nikdo příliš nevrtá v žadatelových finančních poměrech, že se tu nepožaduje prokazování kdečeho, ba že tu nemusí vadit ani záznamy v registrech dlužníků, nesplacené jiné půjčky, exekuce a podobně.

U této hypotéky – jak už tomu tak u hypoték bývá – stačí zastavit u dotyčné nebankovní společnosti nemovitost a prokázat schopnost splácet aspoň po těch nejnižších možných částkách. A kdo to prokáže, může si půjčit možná až sedmdesát procent odhadní ceny jím zastavené nemovitosti, klidně i s třicetiletou lhůtou splatnosti. Peníze tu získá rychle a pohodlně, a hlavně má své jisté.

A co by mohl chtít dotyčný víc?

Related Articles

Leave a Comment