Home Finance 3 tipy, jak ušetřit za bydlení

3 tipy, jak ušetřit za bydlení

by Mag

Každý rok se zvedají ceny energií, které z našich platů ukrajují stále více finančních prostředků. Víte, jak ušetřit za bydlení? Máme užitečné tipy. Jak vám při šetření pomůže stát? A proč bychom měli zůstat pružní a nelpět na minulosti?

Dotace od státu

Nová zelená úsporám je velmi štědrý dotační program. S jeho pomocí si svůj byt nebo dům zateplíte, pořídíte si úsporný systém vytápění bytu, konečně si vyměníte okna, nebo se vrhnete na dotované využívání sluneční energie. Dotace jsou v letošním roce velmi štědré, byla by věčná škoda jich nevyužít. O dotaci může přitom žádat majitel bytu i domu. Získat lze například dotace na novostavbu nebo třeba dotace na zateplení.

Snížení spotřeby

Toto úsporné řešení vám nepřinese tak velký finanční bonus jako státní dotace, nicméně každá koruna se počítá. Hlídejte si svou spotřebu energií a snažte se, abyste se chovali hospodárněji. Místo horké vany si dejte sprchu, auto umývejte studenou nebo vlažnou vodou, hlídejte si tarify elektřiny a zapínejte spotřebiče, když je to pro vás výhodnější. Na trhu existují také důmyslná řešení, která vám aktuální spotřebu promítají na váš chytrý telefon.

Zůstaňte pružní

Život je od toho, ať si jej co nejvíce užijete. Zdědili jste velký dům a veškeré finance i čas věnujete jeho údržbě? Zamyslete se nad tím, zda vám skutečně přináší radost do života. Když se přemístíte do menšího typu bydlení, uleví se vám? Možná vás tato myšlenka přivede k velké životní změně. Je třeba zůstat pružní a dívat se do budoucnosti, nikoliv nazpět. V menších prostorách budou vaše životní náklady podstatně nižší.

Úspora za bydlení vám vykouzlí úsměv na tváři. Konečně zbyde více financí na to, čemu jste se skutečně v životě přáli věnovat. Přitom se jen stačí chytit té správné vlny a využít státní dotaci i další způsoby, jak výrazně ušetřit.

Related Articles

Leave a Comment