Home Rady a návody Jak poznat kvalitního kouče?

Jak poznat kvalitního kouče?

by Mag

Díky koronavirové pandemii jsme se naučili mnohé. Především jsme se naučili nebát se chodit na terapie, i když řada terapií probíhala online (to byl možná důvod, proč se zájem o tento typ pomoci výrazně zvýšil). Kromě toho jsme si začali nacházet také profesní nebo osobní kouče, jejichž úkolem bylo dostat nás na vyšší úroveň. Mezi námi se totiž našli poražení, ale také vítězové či ti, kteří po vítězství doslova prahli. A s pomocí odborníků nakonec došli svého cíle.

Je však třeba konstatovat, že koučů v době pandemie výrazně přibylo. Důvodem toho je právě zvýšený zájem o jejich služby. Zájemci o koučování tak rázem byli postaveni před velké rozhodování se. Pro koho se rozhodnout? Kdo je skutečně kvalitní pomocí? Koho se nemám bát oslovit?

Koučů je několik tisíc

Vezměme si rok 2016. V této době se u nás nacházely zhruba čtyři tisícovky koučů. A od toho roku uběhla opravdu velká doba, během které se zájem o osobní kouče ještě více zvýšil. Stále však platí to, co před lety, a sice skutečně kvalitní koučování, respektive poradenství nabízí jen hrstka z nich.

Zatímco dnes většina působí “sama na sebe” a je ztělesněním své značky nebo jména, stále se najdou koučové, kteří jsou součástí nejrůznějších organizací, díky čemuž získávají milé výhody nebo benefity podporující je dál v jejich činnosti a motivující je k lepším a lepším výsledkům.

Koučem se může stát kdokoliv

Možná vás zarazilo stále se zvyšující množství koučů, kterých zejména u nás stále přibývá (ostatně nejen u nás, ale také ve světě). To je to tak snadné koučem se stát? Ptáte se. Ve skutečnosti to opravdu není nic složitého, stačí splnit několik podmínek, na základě kterých bude člověk zapsání do registru organizace. Poté je nutné získat odborné členství, kdy je nutné prokázat své odborné znalosti.

Dále se musí splnit počet odkoučovaných hodin a samozřejmě je nutné mít náležité vzdělání. Koučové se také většinou účastní různých výcviků samotné organizace.

Related Articles

Leave a Comment