Home Rady a návody Zahradní altány – k čemu poslouží?

Zahradní altány – k čemu poslouží?

by Mag

Zahradní altány se stávají stále oblíbenější součástí zahrad a není se čemu divit. Zejména během letních dnů mohou být skvělým místem, kam si přijedete odpočinout s chlazeným nápojem nebo také pracovat. Především pokud máte ve vaší zahradě méně stínu, takové místo opravdu oceníte.

Takové zahradní altány jsou obvykle volně stojící a mají nejen okrasný účel, ale nepochybně také funkční. Mohou být přitom různých tvarů, ať už jsou to osmistranné altány, čtvercové, oválné nebo obdélníkové zahradní altány.

A teď to nejdůležitější. K čemu se zahradní altány využívají? Slouží opravdu k množství účelů, ale je to v první řadě relax. Do menšího altánku můžete umístit různý zahradní nábytek či houpací síť, která vám přinese spoustu příjemných chvil. Ovšem funguje to i opačně. V případě nepříznivého počasí jsou zahradní altány skvělým místem, kam se ukryjete. Můžete tam umístit také stůl a užívat si tak stolování pod širým nebem. V neposlední řadě mohou být také příjemným místem, kde naleznete klid ke své práci.

Věděli jste však, že takový zahradní altán využívali už i naši předkové a lze je nalézt v různých zemích? V Egyptě se takové stavby umisťovaly do zahrad a pěstovala se v nich například réva. Naopak, Peršané, a to především v bohatých částech města využívali tyto altánky jako místo obchodních transakcí. V neposlední řadě Číňané a Japonci si v nich budovali dokonce chrámy, pavilony či čajovny.

Design se od minulosti až po současnost různil a dnes si můžete vybrat altán, který bude maximálně sloužit vašim potřebám a také účelu, k němuž ho chcete využívat. Je nepochybně skvělou investicí a je na vás, jaký tvar bude mít váš altán, čím bude vybaven a zda bude případně i kryt. Přejeme vám hodně šťastných chvil v něm, pokud se rozhodnete si ho pořídit!

Related Articles

Leave a Comment