Home Rady a návody ZAČNĚTE NOVÝ ROK OČISTOU ŠATNÍKU
I KOSMETICKÉHO ŠUPLÍKU

ZAČNĚTE NOVÝ ROK OČISTOU ŠATNÍKU
I KOSMETICKÉHO ŠUPLÍKU

by Mag

S novým rokem je čas udělat si v životě pořádek. A to doslova. Pokud si tedy už nějakou dobu říkáte, že vaše skříň i kosmetická taštička už opravdu potřebují restart, je načase se do toho pustit.

Vyhoďte prošlé produkty

Pokud se vám do třídění příliš nechce, začněte tím jednodušším, tedy kosmetikou. V případě, že vlastníte pouze malou kosmetickou taštičku, budete to mít za pár minut hotové. Základem je vyhodit vše, co je prošlé. Zbavte se vyschlých řasenek a make-upů. Oční stíny, jestliže je, máte už několik let, také raději vyhoďte. Vždy je lepší koupit si nový produkt, než riskovat alergickou reakci, zánět spojivek a podobné nepříjemnosti. Kvalitní a přitom cenově dostupné produkty seženete v drogerii i na různých e-shopech s kosmetikou. Na Notino.cz koupíte jak levnější, tak dražší výrobky od různých značek. Můžete si počkat na to, až bude zboží v akci, nebo využít Notino slevu. Co se týče krémů, tak ty, jejichž vůně se podezřele změnila, také zlikvidujte. Víte-li, že nějaké neotevřené výrobky nebudete používat, ale stále jsou v pořádku, pokuste se je prodat, popřípadě je darujte kamarádce. Vždy je lepší někomu udělat radost, než funkční věc jen tak vyhodit do koše.

Organizace kosmetického šuplíku

Jestliže máte kosmetiky více, vyplatí se investovat do speciálních kosmetických organizérů. Obvykle jsou průhledné, takže na první pohled vidíte, co v nich je. Nejlepší je si kosmetické produkty uklidit do šuplíku, nebude se vám na ně prášit a celá koupelna bude vypadat mnohem uklizeněji. V rámci úspory peněz lze využít místo organizérů různé krabičky, co máte doma. Vhod přijde i zapomenutý příborník, na štětce se zase hodí nepoužívané hrnečky a skleničky od svíček.

Vrhněte se na oblečení

Třídění oblečení je kapitola sama o sobě. Vytřídit celou skříň může být někdy opravdu náročné a také to zabere poměrně dost času. Vždy si tedy vyberte den, kdy budete mít čas si všechny kousky v klidu vyzkoušet. Tento krok byste neměli vynechávat, protože jinak nebudete vědět, zda vám oděv doopravdy sedí. Nejčastější radou je všechno oblečení ze skříně vyndat na postel či na podlahu. Ne každému ale tento systém vyhovuje. V tom případě vyndavejte oblečení po jednotlivých policích.

Jak již bylo řečeno, každý kousek si poctivě vyzkoušejte. Často se ve skříni nachází oblečení malé velikosti, do kterého plánujete zhubnout. Ale ruku na srdce, opravdu do něj zhubnete? Odpovězte si upřímně a buďte nekompromisní. V případě, že vás trápí opačný problém, tedy velké oblečení, můžete investovat do švadleny, eventuálně si ho zkusit přešít sami. Při zkoušení se pokuste sestavit celý outfit, ať vidíte, zda se k danému kusu vůbec něco z vašich zásob hodí. Zjistíte-li, že k sukni nemáte vhodný top, nebo že ty extrémně roztrhané džíny se vlastně nehodí vůbec k ničemu z toho, co máte ve skříni, tak je bez výčitek pošlete dál.

Zkoušení veškerého ošacení z vaší skříně může být pořádná fuška. Pokud vás tedy zrovna bolí hlava, nebo nemáte náladu, raději to odložte na jindy. A jestliže vám při neustálém převlékání vyhládne, nechte si jídlo dovézt až domů. S Wolt promo kódem si můžete nechat doručit pokrm z vaší oblíbené restaurace až k vašim dveřím.

Co s vyřazeným oblečením

Někdy vůbec není snadné se oblečení zbavit, protože k němu máte citové pouto. Jde například o kousek, jenž jste měli na sobě na dovolené, výletě, případně na nějaké významné oslavě. Takové modely, u nichž se nemůžete rozhodnout, dejte do pytle a ten uschovejte někam do sklepa či na půdu. Pokud si na něj ani za půl roku nevzpomenete a nebude vám chybět, můžete ho s klidným svědomím vyřadit.

Vyřazené kousky lze vyhodit do kontejneru na oblečení. Jedná-li se o zachovalé modely, které by ještě mohly udělat radost, zkuste je darovat někomu blízkému. Také máte možnost je zkusit prodat na bazarech či sociálních sítích, někoho potěšíte novým outfitem a ještě utržíte nějaké peníze. Za ty si pak doplníte váš šatník něčím novým. Vyzkoušejte třeba e-shop AboutYou.cz, na kterém máte dopravu a vrácení zboží zdarma. Ještě navíc můžete ušetřit s About You slevovým kodem.

Related Articles

Leave a Comment