Home Zprávy Věčné dilema: závěsy nebo žaluzie v interiéru?

Věčné dilema: závěsy nebo žaluzie v interiéru?

by Mag

Ve snaze regulovat si dle libosti intenzitu denního světla v interiéru často řešíme věčné dilema, zda je lepší vsadit na klasické žaluzie, nebo se rozhodnout pro všemi známé závěsy na okna. Obě stínící techniky přičemž mají něco do sebe, díky čemuž je rozhodování o to složitější.

Žaluzie jsou levné a praktické řešení

Žaluzie existují již 200 let, během kterých ušly pořádný kus cesty a několikrát změnily svou podobu – vzájemně se od sebe liší nejen použitými materiály, ale i šířkou jednotlivých lamel či technologií jejich ovládání.

V současné době představují levné a praktické řešení, díky kterému si doma můžete dle vlastní libosti regulovat, kolik světla skrze okna do interiéru pustíte. Do popředí zájmu mnoha lidí se dostávají trendy plisé žaluzie, které mají podobu látky skládané do harmoniky. Pokud chcete, aby se žaluzie staly nejen praktickým, ale především estetickým prvkem vašeho domova, vsaďte na nejluxusnější variantu v podobě žaluzií vyrobených ze dřeva – k výrobě se používá exotické dřevo africké vrby Abachi, která jim propůjčuje viditelnou strukturu dřeva a žaluzie tak na pohled vypadají opravdu krásně.

Moderní závěsy si zamilujete

Taky závěsy na okna ušly za dobu své existence velký kus cesty, proto můžeme s klidným svědomím říci, že v dnešní době vypadají úplně jinak, nežli jakou podobu měly v letech minulých.

Dnes se vyrábí z látek různé propustnosti, kdy záleží jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Vybírat můžete až z 200 barevných odstínů, k dispozici jsou vám nejen barevné kombinace, ale i nejrůznější vzory. Závěsy představují nejjednodušší typ vnitřního stínění, nevyžadují žádnou instalaci, stačí jednoduše pověsit.

A co takhle kombinace?

Stále se nemůžete rozhodnout, jestli se k vám domů hodí spíše závěsy nebo žaluzie? A co třeba vsadit na jejich kombinaci? Žaluzie se mohou ujmout role stínícího prvku, kdežto závěsy se mohou stát prvkem pouze dekoračním. Pakliže si stále nebudete jistí, můžete vybírat i mezi dalšími typy stínící techniky – nabízí se například látkové rolety, které v moderních interiérech můžeme vídat stále častěji.

Related Articles

Leave a Comment