Home Cestování Turistika v Maroku – zažijte jedinečnost této země na vlastní kůži

Turistika v Maroku – zažijte jedinečnost této země na vlastní kůži

by Mag

Maroko je zemí v severní Africe, kultura je tak značně odlišná od té naší. Ovšem pokud se rozhodnete vyrazit do Maroka, můžete se těšit na přátelské lidi, spoustu krásných míst, islámskou architekturu a další jedinečnosti, které vás okouzlí.

Turistika v Maroku

Pokud vás láká turistika v Maroku, cestovka Frčíme má pro vás připravený ideální zájezd. Čeká vás týden plný skvělých zážitků, ať už jde o gastronomii, krásy místní přírody, či třeba památky. Program je bohatý, během několika dní vyrazíte na různá místa, abyste blíže poznali Maroko. Jednou z lokalit, kterou navštívíte, je Marrakeš. Můžete si tak prohlédnout místní památky, ale také zajímavosti, mezi které patří trhy, krotitelé hadů, zajímavé jídlo a mnohem více.

Výstup do hor

Hlavním bodem programu zájezdu je výstup do hor, tedy na pohoří Vysoký Atlas. Konkrétně se podíváte na nejvyšší horu severní Afriky – Jebel Toubkal. Výstup není technicky náročný, je však třeba počítat s tím, že jde o vysokohorský terén, který je převážně kamenitý a skalnatý. Výstupu na samotný Jebel Toubkal přechází kratší výstup k chatě Les Mouflons. Odhalíte tak krásy místní přírody, krásnou vesničku Sidi Chamarouch a získáte spoustu nezapomenutelných zážitků.

Maroko turistika

Jakmile si odpočinete po výstupu, čeká vás další zajímává místa, které může nabídnout Maroko. Turistika je zde poměrně rozšířená, zejména v Marrakeši vás čeká mnoho krásných míst. Vyrazit můžete na nákupy na místní trhy, poznat město a jeho památky. V neposlední řadě se pak můžete těšit i na pobřeží Atlantiku s krásnými výhledy a možností koupání. Jde o relaxační den s procházkou po městě.

Pokud hledáte ideální destinaci pro aktivní dovolenou, Maroko si zamilujete. Výhledy z hory Jebel Toubkal jsou jednoduše okouzlující, přičemž řada zajímavostí na vás čeká i v Marrakeši.

Related Articles

Leave a Comment