Home Rady a návody 3 užitečné tipy, jak si zařídit domácí fotoateliér

3 užitečné tipy, jak si zařídit domácí fotoateliér

by Mag

Láká vás vidět svět objektivem fotoaparátu a rádi byste si doma zřídili vlastní fotoateliér, kde byste si mohli vyzkoušet různé techniky? S trochou vynalézavosti to můžete udělat s minimálními náklady. Musíte však vědět, jak na to. 

Pokud s fotografováním teprve začínáte a máte omezený rozpočet, můžete si improvizovaný fotoateliér vyrobit doma. Pokud vás studiová fotografie chytne za srdce, kuchynské štúdio na foto produkciu s profesionálním vybavením a řada workshopů vám pomůže získat další zkušenosti, které vám pomohou na vaší cestě stát se profesionálním fotografem. 

Najděte si místo s přirozeným světlem

Každý byt je pochopitelně jiný a má jiné světelné podmínky. Je velmi důležité najít místo, které má co nejvíce přirozeného světla, nebo místo, kde můžete regulovat intenzitu přirozeného světla. Může to být kuchyň, ložnice nebo obývací pokoj. Samotná fotobudka nezabere mnoho místa. 

Stůl, pozadí a osvětlení

Jakmile určíte správné místo, umístěte sem stůl a vytvořte nekonečné pozadí. K tomuto účelu můžete použít srolované plátno nebo si můžete pomoci například balicím papírem. Přestože jste našli místo s dostatkem přirozeného světla, měli byste si pořídit i další osvětlení, alespoň kruhové. To vám umožní experimentovat a naučit se pracovat se světlem. Kdybyste například fotografovali diamantové prstene, viděli byste fascinující hru světla! 

Nezapomeňte na rekvizity

Ani ve vašem domácím fotoateliéru by neměly chybět rekvizity. Nemusíte nic kupovat, stačí se jen trochu porozhlédnout. Zajímavou volbou jsou různé knihy, pokojové rostliny, bonsaje, pera nebo hodinky. Proto zvyšte svou kreativitu a přemýšlejte, jak využít to, co už doma máte.  

Foto: elements.envato.com

Related Articles

Leave a Comment