Home pro Ženy Tělo při práci ochrání pracovní oděvy

Tělo při práci ochrání pracovní oděvy

by Mag

Pracovní oděvy chrání především tělo, což je velmi důležité. Kromě nich je však třeba používat i další pomůcky, jako například

  • ochranné brýle, štíty a kukly;
  • ochranu proti hluku;
  • ochranu dýchacích cest;
  • ochranné pracovní přilby.

Ochranné brýle patří mezi nejdůležitější prevenci proti úrazům očí. Podceňovat jejich používání při různých úkonech se opravdu nevyplácí. Některé práce vyžadují ještě další stupeň ochrany, tedy ochranu celého obličeje. Patří mezi ně ochranné štíty a ochranné kukly. Sluch vám při práci v hlučném prostředí ochrání sluchátka. Při nižší hladině hluku mohou jejich funkci převzít pěnové zátky do uší. V prašném prostředí bychom neměli pracovat bez respirátorů, na stavbách bez ochranných přileb.

Ruce při práci ochrání vhodně zvolené pracovní rukavice

K nejdůležitějším zásadám při pracovní činnosti patří ochrana rukou. Nabídka materiálů pracovních rukavic je velmi široká. Nejdůležitější je ochrana rukou proti mechanickému poškození. Zde hrají zásadní roli pracovní rukavice protiřezové, kevlarové, žáruvzdorné i kovové. Pracovní rukavice, které jsou prevencí proti úrazům, můžeme dělit podle mnoha různých kritérií. Jedním z nich je například dělení pracovních rukavic na letní a zimní.  

Nohy při práci ochrání vhodně zvolená pracovní obuv

K pohodlnému pracovnímu oděvu patří samozřejmě také vhodná pracovní obuv. Společně s pracovním oděvem a doplňky k pracovnímu oděvu tvoří komplexní ochranu. A jak je to s pracovní obuví? Ta, která nemá ve špičce ochrannou pružinku, spadá do pracovní obuvi (O). Tužinka ve špičce obuvi je charakteristická pro ochrannou obuv (P) a bezpečnostní obuv (S). Velmi důležitým faktorem pro výběr pracovní obuvi je také protiskluzovost podešve. Noste při práci pracovní oděvy, pracovní obuv, pracovní rukavice a další doplňky. Chraňte své zdraví!

Related Articles

Leave a Comment