Home pro Muže Ochutnejte španělská vína

Ochutnejte španělská vína

by Mag

Chystáte narozeninovou oslavu a neradi byste zapomněli na výběr kvalitních vín? Nabídněte hostům nejen tradiční moravská vína, ale obohaťte slavnostní stůl také víny ze Španělska.

Z historie španělského vína

Španělská vína jsou výjimečná a také jejich kvalita v posledních letech stále roste. Není tedy divu, že se právě španělská vína těší velké oblibě. Španělsko má dohromady šedesát devět vinařských vinic s chráněným označením původu. Právem tedy patří mezi vinařské velmoci. Možná byste byli překvapeni, že dějiny vinařského vinařství sahají až hluboko do třetího tisíciletí př.n.l. Během svých dějin musela španělská vinařství čelit mnoha nástrahám. Takřka smrtící katastrofa nastala v 8. Století, kdy Španělsko ovládli Mauerové, vyznavatelé islámu. V jejich víře je totiž alkohol zakázán a spolu s ním také veškerá výroba alkoholu. Zkáza pro španělské vinařství znamenala občanská válka a také druhá světová válka. S obnovou pěstování vína se započalo ve Španělsku až po jejím konci. Největšího rozkvětu se Španělsku dostalo po přijetí do Evropské unie v roce 1986. V současné době se mohou španělská vína plně rovnat těm z Francie a Itálie. Jak informuje webový portál společnosti BMC Brno, španělská vína se dle doby zrání dělí na Joven, Cosecha,Crianza, Reserva a Gran Reserva. Nejvyšších kvalit dosahují vína s označením Gran Reserva, která zrají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tři roky v láhvích. Ve Španělsku se pěstuje především odrůdy červených vín. Mezi nejpěstovanější španělské odrůdy červeného vína náleží především Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot.

Co ochutnat ze španělských delikates?

Prostřednictvím firmy BMC Brno www.bmcbrno.cz se dovíte také, co dobrého si můžete nabídnout ke kvalitnímu španělskému vínu. Produktovou značkou Bassta se honosí lahodná konzervovaná zelenina a ovoce, tuňák, olivový olej a mnoho dalšího.

Related Articles

Leave a Comment