Home Bydlení Co dělat, když koupíte starý dům?

Co dělat, když koupíte starý dům?

by Mag

Trh s nemovitostmi už dávno není to, co býval. V posledních letech roste cena nemovitostí i u bytů a domů, které se doslova rozpadají před očima. Za přijatelnou cenu koupíte především pozemek, na němž stojí dům, který však od pohledu není v obyvatelném stavu. Při koupi zmíněného pozemku s trouchnivějící nemovitostí se proto ptáte, co dělat. Vhod přichází buď demolice, nebo rekonstrukce celého velkého objektu. Takže na co přistoupit? 

Dalo by se říct, že nad stejnou otázkou uvažují nebo v minulosti uvažovali všichni majitelé starých nemovitostí. Zkrátka staré nemovitosti mají mnohdy špatné rozvody elektřiny, také špatné základy rozbitá okna. Mnozí lidé se rozhodovali velice rychle a svolili k rekonstrukci, ale pravdou je, že tohoto rozhodnutí později litovali. 

Pokud jste také majitelem nemovitosti, která je stará a která není od pohledu obyvatelná, pokud se také rozhodujete mezi demolicí a rekonstrukcí, měli bychom vám poradit. První ráda zní – hlavně své rozhodnutí neukvapujte. 

Rekonstrukce není vždy to nejlepší možné řešení

Sice se může jevit rekonstrukce jako činnost se všemi možnými výhodami, pravdou ale je, že rekonstrukce rozhodně není opředená jenom samým výhodami, ale také velkou porcí nevýhod, které jenom dokazují, že někdy jsou demoliční práce lepším řešením. K nevýhodám patří například to, že je často nutné při rekonstrukci starých objektů řešit problémy s vlhkostí nebo trhlinami, což rozhodně není levná záležitost. Kromě toho je pracnější a také dražší vypracování projektu domu, zároveň je složitější si vybrat firmu, která by se do rekonstrukce starého příbytku vrhla. 

Novostavba se jeví jako výhodnější řešení

Zmíněné nevýhody rekonstrukce nás dohání k druhé možnosti čili k demolici. O tu se vám ve vašem kraji postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o., která provádí demoliční práce jak třeba ve Zlínském, tak ve Středočeském kraji. Díky demoličním a bouracím pracím si na pozemku budete moct postavit novostavbu, která s sebou nese řadu výhod. Například máte lepší a větší možnosti v návrhu domu, máte víc možností technických řešení domu. Kromě toho máte jednoduše stanovitelné náklady na výstavbu a i rozmístěn místností bývá svobodnější činnost.

Related Articles

Leave a Comment