Home Bydlení Která deka hřeje ze všeho nejvíce?

Která deka hřeje ze všeho nejvíce?

by Mag

Jedním z předpokladů správného výběru deky je i její hřejivost. Která z dek je nejhřejivější? O titul nejhřejivějších dek se bezesporu mohou ucházet deky z mikroplyše. Jsou to deky vyrobené ze 100% polyesteru s jemnými vlákny, která jsou velmi příjemná při kontaktu s kůží. Deky mikroplyš můžete vybírat z řady provedení.

Čím jsou mikroplyšové deky výjimečné?

Deka, jejímž úkolem je zahřát vás, kdekoliv si zamanete, může být vyrobená z různých materiálů. Časté jsou například úplety z vlny, fleecové deky, froté deky a tak podobně. Svou hřejivou deku si můžete vybrat z přírodního materiálu (nejčastěji vlna), stejně jako z umělého vlákna. Deky z mikroplyše jsou důkazem toho, že i umělý materiál může mít své kouzlo. Mikroplyš je 100% polyester. Plyšové deky jsou vhodné pro alergiky, které může přírodní vlna dráždit. Deky z plyše mají drobounká vlákna, která jsou hustě posetá vedle sebe, proto je deka tak heboučká a hřejivá. Spát pod plyšovou dekou je jako spát v objetí plyšového medvěda. 

Plyšové deky však mají i další výhody. I přes to, že je to velmi jemňoučký a na první pohled křehký materiál, lze deky udržovat v čistotě běžnými způsoby. Nejlépe je vyperete klasicky v pračce při teplotě 40°C. Kombinace hřejivého mikroplyšového vlákna a voňavého aviváže zdá se být ta nejlepší pro večerní pohodlí u knížky nebo televize. 

Kdybyste plyše měli málo…

Pro ty, kteří se jemňoučkého plyšového materiálu dostatečně nenabaží během pobytu v obýváku pod dekou, máme také mikroplyšová prostěradla a povlečení. Celou vaši postel můžete povléct do plyše, budete-li chtít. 

Někomu se může zdát mikroplyšové povlečení moc huňaté pro komfortní spánek. Opravdu se však nemusíte bát toho, že by vám pod mikroplyšem bylo příliš teplo. Povlečení z mikroflanelu (plyš) je prodyšné a dokáže regulovat teplotu, proto se vám i pod 100% polyesterem bude spát jako v bavlnce.

Related Articles

Leave a Comment