Home Cestování Kam vyrazit v Beskydech? Tipy na výlety

Kam vyrazit v Beskydech? Tipy na výlety

by svet zeny

Beskydy a jejich okolí vás bezesporu nadchnou svou rozmanitostí a velkým množstvím zážitků. Prozkoumejte zdejší krajinu, ale i tajemnou horu Radhošť a mnoho dalšího. Pokud do Beskyd zavítáte na jednodenní výlet, prodloužený víkend či na krásnou letní dovolenou, máme pro vás několik tipů, jaká místa navštívit. V případě dovolené nezapomínejte ubytování v Beskydech rezervovat včas. Hauzi.cz nabízí příjemné ubytování, velký výběr a za rozumné ceny.

Na Radhošť i s malými dětmi

Hora s pohanskou minulostí vás uchvátí. Pokud i vy patříte mezi lidi, kteří rádi chodí pěšky, toulají se přírodou či dokonce šplhají po kopcích, rozhodně si nenechávejte ujít tuto horu. Místo je opředeno mnoha pověstmi a zajímavostmi. Pod vrcholem také můžete spatřit sochu Radegasta, což je pohanský bůh úrody, plodnosti, ale také slunce, vítězství a války. K ní dojdete po svých z Dolní Bečvy po zelené turistické značce, což je sedm kilometrů. Dovede vás na vrchol hory, kde se vydáte po modré turistické značce, která vás pro změnu dovede k očekávané soše. 

Kam za koupáním

I zde lze najít krásné místo ke koupání. Přírodní koupaliště Na Stanoch vám tu možnost nabízí. Areál se nachází v oblasti městyse Nový Hrozenkov. Místní tomuto uměle vytvořenému jezeru přezdívají Balaton. Můžete se zde občerstvit, načerpat energii, prohřát tělo či si zahrát plážový volejbal. Oblast je oblíbená i pro cyklisty či rybáře. Vstup na koupaliště je zdarma. 

Mít vítr ve vlasech

Ze zmíněného Radhoštu můžete sejít po svých, svézt se lanovkou nebo pokud je to pro vás příliš nuda, můžete svištět s větrem o závod na koloběžkách. Přímo u lanovky si lze vypůjčit koloběžky. Ke koloběžce dostanete i helmy a krátkou instruktáž. Pak už následuje pouze krásná cesta z kopce po asfaltové cestě. A nebojte se, že byste museli koloběžky tlačit zpět nahoru. Vrátíte je dole u lanovky Ráztoka.

Related Articles

Leave a Comment