Home Auto Moto Jedete na pracovní cestu nebo na dovolenou? Přinášíme tipy pro řidiče

Jedete na pracovní cestu nebo na dovolenou? Přinášíme tipy pro řidiče

by Mag

Chystáte se do zahraničí? Jedete na pracovní cestu nebo jedete s rodinou na dovolenou? Možná budete řídit. I když silniční komunikace je v zahraničí stejná jako u nás, možná jen bez hrbolů a výmolů, vyplatí se zjistit si více o pravidlech týkajících se jízdy v zahraničí. Někde vás může překvapit jiná stanovená minimální rychlost, jinde zase bezpečnostní značky. 

Aby byla cesta do zahraničí bezproblémová, abyste se jakožto řidič nemusel nijak stresovat, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou zvládnout cestu do zahraničí, aby se cokoli stalo. 

Informujte se o povolené rychlosti

Prvním krokem je již zmíněná rychlost. Ne všude je povoleno jezdit mimo obce a města rychlostí devadesát kilometrů. hodině. Stejně tak není všude stanoveno to, že v obcích a městech se jezdí padesát kilometrů. A co dálnice? I o těch se raději informujte. Předejdete tak zbytečným pokutám. 

Mějte oči na stopkách

Sice jsou výstražné značky a bezpečnostní značky všude stejné, ovšem registrujte je a všímejte si jich. Vyhnete se tak dalším problémům předejdete tak nehodám. Stejně tak respektujte značky typu zákaz zastavení nebo zákaz vjezdu, abyste tak předešli opět případným nepříjemným potyčkám s tamějšími policisty, kterým ani nebudete rozumět. 

Zkontrolujte si před jízdou auto

Velice důležitá je kontrola automobilu před jízdou. Nechcete přece zapadnout do prvního zahraničního autoservisu, kde vám opraví automobil za šíleně velkou sumu. Navíc kdoví, jestli byste se se zahraničním autoopravářem domluvili. Proto raději zkontrolujte vše, co se má, už před jízdou. Jsou dofouknutá kola? Svítí světla? Je vyměněn olej a dolitá voda? 

Zjistěte si více o dopravních předpisech v zemi, do které míříte

To trochu souvisí s bodem číslo jedna, a sice s minimální rychlostí. Informujte se však také o dalších dopravních předpisech, jako je povolená hranice alkoholu, minimální věk řidiče, který může usednout za volant automobilu, či jestli je třeba mít autolékárničku s sebou.

Related Articles

Leave a Comment