Home Auto Moto LIKVIDACEAUTOMOBILU 1X

LIKVIDACEAUTOMOBILU 1X

by Mag

Likvidace automobilu není žádná věda. Jak na to, když se auto stane nepojízdné?

Jelikož je automobil jenom stroj, s nímž můžeme počítat do konce života, měli bychom vědět, co dělat, když se auto stane nepojízdné. Během používání se automobil opotřebovává, konkrétně se opotřebovávají jednotlivé součástky, které je nutné následovně opravit, vyměnit. I když mnohé poruchy lze opravit v autoservisu, jiné jsou pro automobil smrtelné. Automobil se samozřejmě může stát nepojízdným i jinak, může dojít k nehodě, z níž vůz nevyvázne v dobré kondici. Ať už se vozidlo stalo nepojízdné z jakéhokoli důvodu, měli byste vědět, co v takovém případě dělat. 

Na místě je likvidace vozidla. Jenže jak to probíhá? Jak na to, když je auto nepojízdné?

Najděte si odborníky, kteří likvidace provádí

Není jiná možnost – svůj nepojízdný vůz musíte svěřit těm, kdo vůz zlikvidují. Doporučujeme vyhledat firmu, která se zaměřuje na ekologickou likvidaci vozidel. Na ekologickou likvidaci vozidel se zaměřuje například firma nacházející se ve Staříči mezi městem Ostrava a Frýdek-Místek. Právě zde se nachází také pneuservis

Svůj nepojízdný vůz se zpravidla přiveze do firmy, která likvidace vozidel provádí, mnohé firmy si však pro nepojízdný vůz přijedou samy. Poté dojde k likvidaci vozidla, u čehož ostatně nemusíte být. 

Přijďte si jen pro potvrzení o likvidaci vozidla

Vaší povinností není být u samotné likvidace, vaší povinností je si vyzvednout potvrzení o provedení likvidace, s nímž zamíříte na příslušný úřad, kde dojde k odstranění vozidla z evidence motorových vozidel. Bez potvrzení nelze vůz odstranit ze zmiňované evidence. 

Po předání potvrzení a po následném odstranění automobilu z registru motorových vozidel je celý proces u konce a vy si můžete s čistým svědomím a štítem jezdit v novém vozidle, které vám na pár dalších let bude dělat skvělého parťáka. 

Nebylo to tak těžké, jak jste si představovali, že?

Related Articles

Leave a Comment