Home News & Updates Děti ze speciální školy v Teplicích dostaly na prázdniny knihy a elektronické čtečky

Děti ze speciální školy v Teplicích dostaly na prázdniny knihy a elektronické čtečky

by Mag

Společnost Amazon i letos úspěšně pokračuje s projektem Kindlotéka, jehož cílem je podpořit mladé čtenáře a ukázat jim, jak propojit moderní technologie a čtení. Ve čtecích koutcích děti najdou elektronické čtečky knih Kindle s e-knihami. Amazon tak reaguje na nárůst dětských čtenářů, které elektronické čtečky využívají. Kromě toho děti dostaly i tradiční tištěné knihy.  

Jednou z obdarovaných škol byla také Speciální základní škola U Červeného kostela v Teplicích. Tituly knížek si vybírala samotná škola. Zvolila si nejen klasické tituly a knihy ze seznamu povinné četby, ale i novinky z řad současných autorů.

„Darované knihy a čtečky rozšíří naši knihovnu a přispějí k podpoře čtení u žáků,“  sdělila ředitelka školy Dagmar Kellnerová. 

Amazon začínal jako internetové knihkupectví. Knihy tak stále stojí v centru pozornosti společnosti. Za celou dobu trvání projektu naistaloval Amazon čtecí koutky již ve třinácti českých školách. Za výběrem škol stojí zaměstnanci společnosti; ti školy nominují a poté o nich hlasují. 

„Nástup nových technologií se velmi silně promítá v životě dětí. Pro nás je to příležitost, jak jim zpříjemnit školní povinnosti nebo třeba zvýšit zájem o čtení. Jsme rádi, že můžeme projektem Kindlotéka školy podpořit,“ řekla Miroslava Jozová, PR manažerka společnosti Amazon.

Related Articles

Leave a Comment