Home Finance Jaké výhody a nevýhody představuje půjčka v insolvenci?

Jaké výhody a nevýhody představuje půjčka v insolvenci?

by Mag

Insolvence neboli platební neschopnost nastává ve chvíli, kdy dlužník není schopen splácet své závazky. Dlužníkem může být fyzická osoba, firma nebo podnikatel. V momentě, kdy se tak stane, nastává soudní řízení, které dlužníkovi určí, jakým způsobem se má se svými dluhy vypořádat. Jednou z možností je právě půjčka v insolvenci.

Kde je možné získat půjčku v insolvenci

K dostání je půjčka pro lidi v insolvenci u nebankovních společností, jako je ZOXO.cz, SkyPůjčka nebo například CashSpot. Bankovní společnosti půjčku pro lidi v insolvenci ve své nabídce nemají, jelikož se jedná o příliš rizikový druh úvěru. Výjimka nastává v momentě, kdy se jedná o půjčku po insolvenci, v této chvíli si již mohou zájemci vybírat mezi nebankovními i bankovními společnostmi.

Oblíbenou nebankovní společností, která má ve své nabídce širokou škálu okamžitých půjček pro dlužníky, je ESSOX. Více informací nejen o půjčce pro lidi v insolvenci se mohou zájemci dozvědět zkontaktováním infolinky ESSOX, která funguje na telefonním čísle: +420 389 010 422.

Výhoda půjčky pro lidi v insolvenci

Jednou z hlavních výhod, kterou půjčka pro lidi v insolvenci představuje, je rychlé získání potřebných peněžních prostředků, díky kterým se může dlužník zbavit svých stávajících dluhů. Zřízení této okamžité půjčky pro dlužníky je opravdu rychlé, velmi často se tak stane ještě v tentýž den, co si klient o půjčku zažádal. Nebankovní společnosti ve většině případů nevyžadují doložení trvalého příjmu a ani nenahlíží do registru dlužníků, proto má šanci na získání půjčky téměř kdokoliv. Půjčka pro lidi v insolvenci se u většiny firem dá sjednat pohodlně online, bez nutnosti docházení na pobočku společnosti. 

Nevýhody půjčky pro lidi v insolvenci

Největší nevýhodou, rizikem, které okamžitá půjčka pro dlužníky představuje, je to, že se dlužník může dostat do ještě komplikovanější finanční situace, než ve které se původně nacházel. Tento druh úvěru má totiž opravdu vysoké úrokové sazby a člověk, který právě prochází insolvencí, žije pouze z životního minima. Z toho důvodu by měla být půjčka v insolvenci poslední volbou, ke které se dlužník uchýlí. 

Půjčka po insolvenci

Prvotní chvíle po skončení insolvence nejsou vůbec snadné, právě proto klienti často vyhledávají takzvanou půjčku po insolvenci. Ta představuje jednu z možností, jak se může dlužník opět postavit na vlastní nohy. Nicméně stane se tak pouze v případě, kdy je půjčku po insolvenci schopný splatit, aniž by se opět dostal do finanční tísně. Půjčka po insolvenci je opět spojena s vyšší úrokovou sazbou a zájemce si nemůže zažádat o větší obnos peněz. Bankovní společnost je dlužníkovi peníze ochotna půjčit až pět let po po výmazu z insolvenčního rejstříku. Z toho důvodu se častěji jedná o nebankovní službu, která je možná opět například u společnosti ESSOX. 

Related Articles

Leave a Comment