Home Rady a návody Jak si správně pronajmout chatu a nenaletět?

Jak si správně pronajmout chatu a nenaletět?

by Mag

Dovolená na chatě je pro Českou republiku velice typická! V tomto trendu nás předstihly jen skandinávské země, kde podle statistik vlastní chatu každá čtvrtá domácnost. U nás je to jen asi každá desátá. Nepatříte-li k těmto domácnostem, stále ještě nemusíte věšet hlavu. Existuje totiž spousta možností, jak strávit dovolenou na chatě: jednou z nich je právě pronájem chaty. Většinou si vybíráme pronájem chalupy v oblastech, které jsou vzdálenější, takže vše sjednáváme přes telefon. Jak nenaletět?

Záloha předem

Není výjimkou, že majitel chaty si chce nechat zaplatit zálohu za ubytování předem. Je to taková jeho jistota, že nezůstane škodný v případě, že byste nakonec nepřijeli. Jemu by zůstala prázdná chata i prázdná kapsa. V případě, že zaplatíte zálohu, budete také motivování toto ubytování využít i v případě, že se stane něco nepředpokládaného. To, že je záloha vyžadována, nemusí znamenat, že se jedná o podvodníka.

Recenze na internetu

Pokud si nejste jistí platbou zálohy, můžete si pronajímatele ověřit. Jde to například na internetu. Kromě samotných stránek pronajímatele si můžete ověřit jeho spolehlivost na nezávislých internetových stránkách. Zkontrolujte si, že v dané lokalitě chata skutečně existuje – například prostřednictvím internetových map. V neposlední řadě by měla být také uzavřena smlouva o pronájmu chaty, nebo alespoň potvrzení o tom, že jste zálohu zaplatili.

Komunikujte písemně

Spíše, než komunikace prostřednictvím telefonických hovorů se vyplatí komunikovat prostřednictvím e-mailu. Tak budete mít všechny potřebné informace po ruce. Navíc v případě problémů budete mít důkaz o tom, jak jste se domlouvali. Případnou částku tak bude možné získat zpět, protože budete mít v rukou důkazy. Písemná komunikace je vždy výhodou, a to pro obě strany, jak pro pronajímatele, tak také pro nájemce.

Related Articles

Leave a Comment