Home pro Ženy Nejstarší minerály na světě

Nejstarší minerály na světě

by Mag

Jestliže vás zajímají minerální kameny, jistě jste uvažovali, který z nich je nejstarším minerálem na světě. Je to bezpochyby zirkon. Nenápadný kamínek, který bývá součástí snubních prstenu nebo náramků či jiných šperků.

Zirkon se jmenuje podle perského slova zargun, což znamená „zlatě zbarvený“. Nejstarší zirkony mají 4,4 miliony let a to z nich dělá nejstarší minerály na světě. Zirkon má léčivé účinky, působí příznivě na játra, proti alergiím, plicním nemocem a také zahání noční můry.

Zirkon je kámen, který můžete darovat své partnerce třeba formou náramku. Na ten se hodí nechat vyrýt citáty o lásce, abyste svou ženu potěšili milou pozorností. 

Je to jeden z nejkrásnějších šperkařských kamenů a často náhradou diamantu. Má úžasný třpyt a brousí se do diamantového brusu.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo o drahých kovech? Podívejte se na náš blog. Můžete si zde například přečíst jaká tajemství skrývá platina nebo jaké informace nám odhalí znamení zvěrokruhu.

Related Articles

Leave a Comment