Home Auto Moto Jak nakombinovat zavazadla na motocykl, abychom dosáhli co největšího objemu?

Jak nakombinovat zavazadla na motocykl, abychom dosáhli co největšího objemu?

by svet zeny

Pokud se vydáváme na dlouhou cestu na motorce, budeme potřebovat spoustu úložného prostoru pro přepravu nezbytných věcí. Jak ale efektivně zkombinovat zavazadla, tak abychom požadovaného objemu dosáhli a nemuseli dělat kompromisy v tom, co ještě uvezeme a co bude nutné nechat doma? Odpovědi na otázku naleznete v článku níže.

Dostatek místa a dobrá aerodynamika

Při dlouhých cestách přijdou vhod aerodynamická zavazadla s lehkou váhou. Těmito benefity disponují motokufry v plastovém provedení, které je možné umístit na vrchní stranu zadní části motorky. Nízkou hmotnost oceníte nejen při jízdě a spotřebě, ale také při jejich přenosu. Vzhled je moderní, objem úložného prostoru velký, jsou voděodolné a také je možné uzamknout jejich obsah k motorce. Je zde možnost zvolit také hliníkové moto kufry, jejich odolnost, nosnost i zabezpečení nákladu je vyšší, počítejte však s vyšší vahou, odporem vzduchu a také vyšší cenou.

Pokud byste se rozhodli pro hliníkové kufry na moto, doporučujeme pro snazší manipulaci s obsahem pořídit vnitřní tašky, které je možné vyjmout a přenést jej tam, kam budete potřebovat. Jejich hliníkový obal budete moci nechat připevněný na motorce.

Odolné a lehké motobrašny s volitelným objemem

Existuje velké množství motobrašen, které je možné připevnit na trubkové nosiče nebo přes sedlo, kdy je však potřebné použít podpěry bočních stěn, aby nedošlo ke kontaktu motobrašny s kolem. Jejich výhodou je kromě lehké váhy také možnost manipulace s jejich objemem. K první cestě možná budete potřebovat pár věcí, které časem spotřebujete a nároky na objem zavazadel se sníží. Případně na dovolené či výletě nakoupíte něco, co bude potřeba převézt zpět. Brašny na moto uzpůsobíte podle potřeby snadno a rychle. Textilní moto brašny nemusí být vždy voděodolná, proto je vhodné obstarat si také pláštěnku pro přepravu obsahu zavazadel v suchu.

Related Articles

Leave a Comment