Home pro Ženy  Kvalitním vínem se trefíte do chuti každé ženě

 Kvalitním vínem se trefíte do chuti každé ženě

by svet zeny

Chcete-li se vyznat v preferencích chutí žen, řiďte se jednoduchým pravidlem. Ženy rády ochutnávají známé chutě v zajímavých kombinacích. Ideálně, když jsou snadno rozeznatelné, ale zároveň se skvěle propojují či doplňují. V oblíbeném baru či kavárně vybírají spíše očima, a tak není divu, že tady vyhrávají koktejly nebo mírně alkoholizovaný cider. Pokud však chcete zapůsobit a přinést jí zajímavý nápoj na domácí oslavu nebo jako dárek pro výjimečnou ženu, vsaďte jednoznačně na některou z lahví dobrého vína.

Slavnostní atmosféru skvěle podpoří šampaňské nebo Prosecco

Při výběru vína pro ženy vždy nejvíce záleží, o jak významnou událost, výročí či oslavu jde. Když si nejste jisti výběrem konkrétního klasického vína, zvolte kvalitní šampaňské či jiné šumivé víno. Vypadá hezky ve sklenici a obyčejné brusinky či zralé jahody, plné chuti, jej snadno promění v jedinečný nápoj. Kvalitou rozhodně není nutné hledat výhradně to pravé francouzské šampaňské, ale nejznámější český sekt pro tentokrát také vynechte. Seznamte ji raději s vynikající chutí raději osvěžujícího Prosecca. Toto šumivé víno nabízí nečekanou spoustu chutí a vůní. Občas si jej lidé mylně řadí ke sladkým aperitivům. Prosecco samozřejmě má své sladší i vysloveně sladké varianty, např. v růžové, ale charakteristické je spíše svěží chutí zelených jablek a citrusů, někdy také broskví doplněné jemným nádechem květinové vůně. Výborně osvěží horké letní večery a v přiměřeném množství z něj nikoho hlava bolet nebude.

Perleťové víno bude tím pravým překvapením na Valentýna či k narozeninám

Ženy milují překvapení, která jsou jednoduchá, efektní a zároveň na míru jejich chutím. Není třeba se hned pouštět do vlastnoruční přípravy večeře nebo narozeninového dortu, máme pro vás mnohem jednodušší řešení – perleťové víno. O tom, že je to tak trochu magický nápoj vás na vlastní oči přesvědčí hned, když protřepete lahev. Ještě více ji potěší, když barvu tohoto třpytivého vinného nápoje dokonce přizpůsobíte celé oslavě nebo té, která je její nejoblíbenější. Buďte vnímaví a sbírejte plusové body v detailech. Fogoso (nebo také „perleťové víno“) je vinný nápoj s příjemně lehkou ovocnou chutí, proto se hodí i k přípravě koktejlů. Už v láhvi vypadá velmi efektně a potěší i ty, které víno úplně nevyhledávají, ale mají rády lehce alkoholizované barevné letní drinky. Pokud vás efekt cukrářského prachu zas tak neoslnil, ale hledáte něco v podobném stylu, doporučujeme skvělá ovocná vína. Mají krásné lahve napovídající poctivou domácí výrobu a vynikající chuť. Jako dárek působí mile a mladistvě v jakémkoliv věku a nezáleží ani na délce vašeho vztahu. Pamatujte, že vynalézavost a kreativita je to, co u žen jednoznačně vyhrává.

Portským pozvěte na báječnou dovolenou nebo na výjimečný večer

Portská vína jsou dalšími představiteli nevšední, ale velmi charakteristické a specifické vinné chuti. První dojem, kterým vás přivítá je sice sladký a plný ovoce, ale věděli jste, že v ní najdete také oříšky, skořici, čokoládu nebo hřebíček? Všechny tyto přísady se v portském skvěle podporují, rozvíjí a doplňují zároveň. Díky tomu má opravdu báječné relaxační účinky, a tak vás každým douškem přenese na to nejpříjemnější místo. Dárek v podobě portského může být skvělou inspirací pro společný výlet nebo naopak skvělou tečkou po návratu z dovolené, nejen z Portugalska.

I když tomu možná nevěříte, vínem lze udělat radost opravdu každé ženě. Dokonce i těm, které zapřisáhle tvrdí, že místo vína nekompromisně dají přednost jinému alkoholu. Tyto ženy však nejčastěji ochutnaly pouze nějakou levnou stolní variantu nejrozšířenější restaurační značky a zařadily si vína do zbytečně sladké nebo příliš kyselé kategorie. Budete-li však dostatečně trpěliví a pozorní na preference jejich oblíbených chutí, překvapíte ji vínem, díky kterému změní názor a začne teprve objevovat krásný a bohatý svět zážitků, které vína nabízí.

Přijměte i vy tuto zajímavou vinnou výzvu.

Related Articles

Leave a Comment