Home pro Ženy Jak jíst sushi s pomocí hůlek? Dodržujte několik pravidel

Jak jíst sushi s pomocí hůlek? Dodržujte několik pravidel

by Mag

Jíst sushi doma – to je něco úplně jiného než jíst sushi v restauraci nebo sushi baru. Pokud se nechcete znemožnit, je zapotřebí dodržovat několik zásadních pravidel. Kupříkladu pokud neumíte jíst hůlkami, tak sushi jezte raději rukama. Při jezení sushi s hůlkami se totiž můžete dopustit rovnou několika závratných chyb, které by vám šéfkuchaři nemuseli nikdy odpustit. 

Pojďme se na chvíli zabývat právě oněmi pravidly týkajícími se konzumace sushi s pomocí hůlek. Právě při nesprávném používání hůlek se dopouštíme největšího množství chyb, jak ostatně bylo nastíněno. 

Základní pravidla používání hůlek

  • Hůlky se v žádném případě netřou o sebe. Pokud to uděláte v kvalitní restauraci, dáváte tím šéfkuchařům a majitelům baru najevo, že jsou používané hůlky velice nekvalitní a že jinde mají lepší.
  • Sushi se hůlkami nikdy nenapichuje!
  • Hůlky se také nikdy neodkládají na talíře, a to ani v případě, že už jste dojedli. Tak jste možná zvyklí, protože na talíře pokládáte příbory. Hůlky se však zásadně pokládají na speciální hašioki, což je odkládátko určené právě na tento typ příborů. 
  • Sushi se zásadně nekrájí ani nijak nečtvrtí s pomocí hůlek. Jedná se o pokrm, který je takto malý z nějakého důvodu, a sice z toho důvodu, že to má být jednohubka, která se má sníst najednou. 
  • Hůlky se nikdy neolizují ani se nekříží, dokonce se nedrží v pěsti. Dejte si tedy opravdu pozor na to, jak s nimi zacházíte. 
  • Hůlky využijete i při konzumaci polévky. Pokud si v sushi baru dopřejete polévku, nejdříve si z ní snězte pevné kousky s pomocí hůlek. Poté si je odložte a polévku zkrátka vypijte tak, že si ji přiložíte k ústům. 
  • Pokud držíte v hůlkách kousek sushi a chcete si ho namočit do sójové nebo jiné omáčky, vždycky namáčejte tu stranu, která neobsahuje rýži, ale kupříkladu rybu nebo jiný doplněk. Rýže by se totiž mohla v omáčce rozdrolit.

Related Articles

Leave a Comment