Home Auto Moto Díky manipulační technice je práce ve skladu méně náročná a rychlá

Díky manipulační technice je práce ve skladu méně náročná a rychlá

by Mag

Práce ve skladu se řadí k těm nejnáročnějším pracím vůbec. Mnozí lidé odmítají pracovat ve skladu, jelikož nemají zájem o to, aby si uhnali kýlu. Jenže skladníků je také nedostatek, a tak se zaměstnavatelé snaží nalákat lidi tak, že do svých skladů pořizují manipulační techniku, s níž je práce mnohem méně náročná a hlavně rychlá. Pro zaměstnavatele je tato investice výhodná, vždyť se zrychlí práce ve skladu, ubydou zdravotní problémy zaměstnanců a také se získá nová škála zaměstnanců. Zaměstnanci zase ocení snadnější práci.

Manipulační technika sice není nejlevnější, ovšem jak již bylo zmíněno, vyplatí se do ní investovat. Díky manipulační technice se snadno a rychle přemístí palety, krabice nebo balíky z místa na místo, což je mnohdy velice náročné.

Jelikož je na trhu tolik různých druhů manipulační techniky, je otázka, do jaké konkrétní se vyplatí investovat.

S vozíky jde všechno lépe

Základním typem manipulační techniky jsou vozíky. Je jich na trhu však mnoho, proto buďme konkrétnější. Do větších skladů se hodí zejména vysokozdvižné vozíky, které dosáhnou i do míst, kam jiná manipulační technika nedosáhne. Do menších skladů, kde není třeba palety skládat vysoko, se hodí spíše nízkozdvižné vozíky, které se ovládají naprosto stejně jednoduše jako vysokozdvižné vozíky.

Mnozí skladníci ocení ve skladu také nůžkové vozíky nebo případně nízkozdvižné vozíky s váhou, které přemísťovaný materiál či zboží zároveň zváží.

Když toužíte po inovacích a moderních technologiích

Pokud jste dynamickou mladou společností, která si zakládá na inovativní, moderní vybavenosti, upřednostníte spíše elektrické vysokozdvižné vozíky či nízkozdvižné elektrické vozíky. Jedná se o stroje, které jsou snadno ovladatelné, jsou jen rychlejší a práce s nimi je zase o něco jednodušší a snazší.

Related Articles

Leave a Comment