Home Rady a návody Časté chyby při přípravě kávy, na které si dejte pozor

Časté chyby při přípravě kávy, na které si dejte pozor

by Mag

Výběrová káva není určená k tomu, aby se s ní zacházelo špatně. A tak se při přípravě lahodného espressa nebo jiného druhu kávy vyhněte několika chybám, které se mohou negativně podepsat na její chuti. Protože káva jako taková má být nejen plná energie, ale také má potěšit naše chuťové buňky. Co si tedy při přípravě nápoje pohlídat především?

Pozor na příliš dlouhé namletí

Každý má doma trochu jiný kávovar a vztahovat se na něj tak budou pokaždé trochu jiné chyby, kterých se při přípravě kávy můžeme dopustit. Je však pravdou, že ve většině případech platí, že kávu příliš dlouho meleme. Respektive že si jí meleme až příliš mnoho.

Vždycky bychom si měli namlet přesně tolik kávy, kolik zrovna v ten moment spotřebujeme. Nikdy si nemelte víc a už vůbec si namletou kávu nenechávejte dlouho stranou, to se může vlivem časového horizontu podepsat na chuti kávy i její síle.

Špatné mletí

Chybujeme však také při samotném mletí. Káva bývá také velmi často špatně namletá vlivem elektrických mlýnků s noži, které kávovým zrnům nedělají dobře. Spíše je ničí, než aby z nich extrahovaly to dobré, co se v kávových zrnech nachází.

Pamatujte na to, že každá káva, tedy každý druh kávy, potřebuje trochu jinou hrubost mletí. Jen tak ze sebe bude moct káva vydat potřebný potenciál a kávu si tak budete moct užít vždy tak, jak potřebujete.

Vaření příliš velkého množství kávy najednou

I když to někdy potřebuje pořádný hrnec kafe, vyhněte se tomu, že v jeden okamžik připravíte až příliš mnoho kávy. To, jak velké množství kávy vaříte, se projevuje na výsledné chuti. Jestliže kávu necháváte dlouho stát, nejen, že vám vystydne, ae nakonec vám nebude ani tak chutit.

Když také budete vařit kávu ve velkém, problémem bude to, že se do kávy dostane jenom minimální množství připravované kávové sedliny. A káva tak bude daleko slabší, než jakou jsme ji chtěli mít.

Related Articles

Leave a Comment