Home pro Ženy Začněte s výukou cizích jazyků u vašich dětí co nejdříve

Začněte s výukou cizích jazyků u vašich dětí co nejdříve

by Mag

Kdy je nejvhodnější začít s výukou cizího jazyka? Názory na tuto problematiku se různí. Někdo tvrdí, že se má začít hned, jiný zase, že je nejlepší počkat až do školního věku. Jak to tedy je? A jak dopřát kvalitní vzdělání těm nejmenším dětem? Nejen na tyto otázky vám zodpovíme v článku. 

Kdy začít s výukou cizího jazyka? 

Učit se cizí jazyk není jednoduché, to vědí všichni. Možná proto mají některé názory tendence odkládat výuku angličtiny na co nejvyšší věk. Vzpomeňte si ovšem na bilingvní rodiny. Jejich děti dokáží plynule mluvit dvěma jazyky a vůbec se nad tím nepozastavují. Je tedy opravdu nemoné učit cizí jazyk malé dítě? Nikoliv, právě naopak. Malé dítě ho vstřebá mnohem snadněji! Jen je třeba výuku značně přizpůsobit. Jazyková školka v Praze 6 ví jak na to, proto má spoustu spokojených a šikovných žáčků.

Jak začít s výukou cizího jazyka? 

Malé děti se nepotřebují učit gramatiku. Proč také, když ještě neovládají ani tu českou. Výuka angličtiny by zpočátku měla probíhat pouze jako hra. S psanou formou by se měly děti setkat až v době, kdy bezpečně ovládají čtení a psaní v českém jazyce. Pedagogové se shodují, že je k ničemu učit psanou stránku cizího jazyka dříve, než ve třetí třídě. Předtím by měly děti pouze říkat básničky, pojmenovávat obrázky, tvořit krátké věty a pokoušet se o jednoduchou konverzaci. 

Kde zajistit dítěti správné jazykové vzdělání? 

Se školním dítětem je to jednoduché, většina základních škol nabízí výuku angličtiny už od první třídy. Jak ovšem zajistit patřičné vzdělání předškolákovi? Možná se ve vašem okolí nachází školka se speciálním programem. Příkladem je anglická školka v Praze. Výuka angličtiny zde probíhá s rodilým mluvčím, takže děti slyší „opravdovou“ angličtinu. Děti se při výuce baví, neboť více než učení připomíná zábavnou hru. Školka je navíc vybavena kvalitními pomůckami. Její absolventi se v životě určitě neztratí. 

Related Articles

Leave a Comment