Home Zprávy Za tajemstvím esoteriky

Za tajemstvím esoteriky

by Mag

Takzvaný náboženský synkretismus je fúzí různých náboženských přesvědčení a praktik. Na tomto principu staví i esoterika, která využívá syntézu tradic mnoha původních náboženských systémů a filosofií. Do jisté míry se tak překrývá s mystikou a okultismem.

V původním významu reprezentuje tajnou filosofii určenou okruhu pouze několika vyvoleným. Člověk navíc musí projít před poznáním oné vyšší pravdy nejprve specifickým testem.

V západním kulturním kontextu byly napříč historií navíc esoterické přístupy k náboženství často v rozporu s ustálenějšími formami náboženské víry a praxe.

A dostávaly se kvůli tomu s tradičním přístupem často do konfliktu. Dnes je stále esoterika vnímána ambivalentně. Provozována je jak veřejně, tak i tajně. I to přispívá k tomu, že se jí řada lidí obává.. Máme k tomu ale skutečně důvod? I na tuto otázku si zkusíme odpovědět.

Chcete se dozvědět něco o hvězdách, osudech lidí a znameních? Jak o činských znameních, tak normálního klasického zvěrokruhu? Určitě navštivte náš blog o těchto věcech, kromě jiného. Máme pro Vás připraven například článek o znamení střelce nebo o znamení štíra.

Related Articles

Leave a Comment