Home Finance Vyhledávač práce Jobsi.cz – tipy jak napsat kvalitní životopis

Vyhledávač práce Jobsi.cz – tipy jak napsat kvalitní životopis

by Mag

Životopis (Curriculum vitae, CV, Resume) je vaší profesionální vizitkou, která obsahuje přehled informací o vašem dosavadním kariérním směřování. Informuje potenciálního zaměstnavatele o tom, zda se hodíte na nabízenou pracovní pozici. Je to první věc, která vás prezentuje před konzultantem či personalistům, a proto je velmi důležité zanechat prostřednictvím něj pozitivní první dojem. O vašem osudu se na základě životopisu rozhodně už za pár vteřin. Personalistovi denně projdou rukama desítky životopisů. Na základě nich se snaží vybrat ty nejperspektivnějších kandidáty, jejichž životopis vyhovuje zadaným kritériím.

Není proto na škodu znát několik obecných pravidel, které byste měli při psaní dodržovat.

“Cílem vašeho životopisu by měla být snadno čitelná, logická struktura informací, příjemná grafická úprava, text bez gramatických chyb. CV napsané na počítači je dnes samozřejmostí.” prozradila nám náborová specialistka ing. Šťastná ze společnosti 123jobs Media, developera náborových e-commerce aplikací.

Životopis je vaše vizitkaVyhněte se především životopisu ve formě dlouhého románu, který je nepřehledný a personalista se v něm snadno ztratí. Podstatné je, aby bylo možné všechny potřebné údaje nalézt rychle a intuitivně.

Váš životopis by měl být na první pohled příjemný. Doporučuje se použít běžné písmo, barvu a řádkování. Držte se raději standardní předlohy. Není však na škodu, pokud je životopis mírně „nestandardní“, aby vynikla a zaujal ze všech, které personalistovi ten den projdou pod rukama. Je však třeba všechno dělat s citem.

Nepokoušejte se na sílu ve vašem CV dokazovat svou kreativitu. Při nadměrném použití různých fontů, obrázků a barev může vzniknout nežádoucí efekt „přeplácanosti“. Tisíce nabídek inzerce práce a brigád najdete v největším on-line vyhledávači práce Jobsi.cz.

Related Articles

Leave a Comment