Home Rady a návody Vydejte se po stopách nejslavnějších českých firem všech dob s čtivou novinkou: objevte knihu Příběhy slavných značek

Vydejte se po stopách nejslavnějších českých firem všech dob s čtivou novinkou: objevte knihu Příběhy slavných značek

by Mag

Někdy stačí jen náhoda a štěstí, jindy je v tom geniální nápad. Pokud k tomu navíc přidáte pořádnou dávku dřiny, pokory a vytrvalosti, může vzniknout legendární výrobek, který provází životem celé generace. Novinka Příběhy slavných značek vypráví o lidech, jejichž výrobky či nápady jsou tu s námi často déle než 100 let a inspirovaly nesčetně dalších podnikatelů a vývojářů. Mnohé z nich jsou přitom už tak notoricky známé, až překvapí, kolik úsilí a tvrdé práce za nimi stojí.

Spisovatelky Magdalena Šorelová a Jitka Škápíková zachycují na 200 stranách historii devatenácti českých firem, jež změnily tuzemský i zahraniční trh, od zrodu až po současnost. Tyto společnosti a jejich produkty jsou však již tak přirozenou součástí našeho každodenního světa, že se málokdy zamýšlíme nad tím, co za nimi stojí. Jedná se přitom o velmi pozoruhodné a poutavé příběhy.

V knize naleznete například příběh tradiční české značky PRIM, které dodnes vyrábí společnost ELTON hodinářská, či jednoho z nejstarších výrobců silničních vozidel světa TATRA. Patrně byste nečekali, že se dnes již legendární automobilka zrodila ve stodole kopřivnického fojtství nebo že na svém vrcholu vyráběla hodinářská manufaktura z Nového Města nad Metují i desítky tisíc PRIMek ročně. Kniha však obsahuje i historii mnoha dalších úspěšných podniků, za všechny lze jmenovat třeba KOH-I-NOOR, Dermacol či Becherovku.

Obsah vychází z úspěšného seriálu, který Český rozhlas Dvojka vysílá už od února roku 2019. Celý svazek navíc doplňují dobové i současné fotografie dokumentující zákulisí a vývoj jednotlivých firem.

Nemůžete přijít na ideální čtení na léto? Rozšiřte si své obzory s devatenácti výjimečnými příběhy značek, které patří do našich životů stejně, jako do životů našich rodičů, prarodičů a leckdy i vzdálenějších předků! Můžete je číst postupně, nechat se jimi inspirovat a zároveň obohatit. Kniha je k dostání jak v kamenných knihkupectvích, tak například zde: Kniha Magdalena Šorelová, Jitka Škápíková: Příběhy slavných značek — Radiotéka (radioteka.cz).

Related Articles

Leave a Comment