Home Bydlení Ve městech a obcích přibývá odpadkových košů

Ve městech a obcích přibývá odpadkových košů

by Mag

Boj s odpadky a věčným znečištěním města a obce svádí už nějaký ten pátek. A stále se nedaří ho vyhrát. Primátoři a starostové se tak ptají, jak už konečně ukončit dlouho vedený spor. Ve skutečnosti není tak těžké boj s vyhozenými papírky a dalším nepořádkem vyhrát. Stačí, když se do měst instaluje více odpadkových košů

Nedávno prováděný průzkum ukázal, že se ve městech a obcích nachází málo odpadkových košů. Tento prvek městského mobiliáře je opravdu důležitý a klíčový, proto by se s ním nemělo příliš šetřit. Pokud lidé budou mít k dispozici koše, do kterých budou moct své odpadky vyhazovat, sníží se tím množství odpadků v přírodě. Praktické jsou především u laviček, kde se očekává, že dochází ke konzumaci jídla, nápojů nebo trávení času řady osob.

Města začínají do košů investovat

Výsledky nedávného průzkumu se dostaly takřka do každého koutu České republiky, což vedlo k reakci mnohých měst a obcí. Začalo se investovat do většího množství tohoto prvku městského mobiliáře a nyní se očekává, zdali se učiněný krok vyplatí. 

Zatímco někde se sází na klasická provedení venkovních košů, jinde se dává přednost odpadkovým košům na tříděný odpad, což je v době, kdy se ekologie řeší, skvělou volbou.

Ekologie kupředu

Zatímco ještě před pár lety se o odpady na tříděný odpad ani neopřelo kolo, dnes se dostávají do popředí, a to především díky tomu, že je ekologie tématem číslo jedna. Lidé se dnes snaží zanechat co nejmenší stopu a třídění odpadu jim přijde jako to nejmenší, co pro životní prostředí mohou udělat. 

Kromě toho se snaží používat co nejméně plastů (a když už plastový sáček nebo obal mají, tak ho vyhazují do žlutě označeného koše). Dále se snaží snížit konzumaci masa a investovat do úsporných opatření rodinných domů, jako je fotovoltaika nebo rekuperace. Tím, že města investují do košů na tříděný odpad je jen podporují v jejich nově nabytém stylu života.

Related Articles

Leave a Comment