Home pro Muže Valentýnské oslavy v domácím hávu

Valentýnské oslavy v domácím hávu

by Mag

Letošní Valentýn se ponese ve znamení domácích oslav. Nenechte si tím zkazit náladu a připravte pro svou lásku lahodnou valentýnskou hostinu v bezpečí a pohodlí domova. Přinášíme vám pár tipů, které se vám při plánování a přípravách budou hodit.

Místo romantické večeře v restauraci budete mít letos příležitost zazářit v domácím prostředí. Zauvažovat byste při přípravách měli o chuťových preferencích svého protějšku. Večeře k Valentýnu pro muže by mohla být o něco pikantnější než pro ženy, kreativitě se však meze nekladou.

Předkrm

Připravit více malých chodů se jeví jako dobrý nápad. Jako předkrm připravte malé valentýnské jednohubky, které zahřejí chuťové pohárky. Pro valentýnské menu se hodí potraviny s afrodiziakálními účinky. Použijte tedy ingredience, pro které tato charakteristika platí. Dejte si záležet, protože jíme i očima. Dominovat by měla červená barva, ale pokud váš protějšek zrovna nemiluje červenou řepu, raději ji vynechejte. 

Polévka

Barevně vám do menu perfektně sedne lososový krém. Sice vypadá náročně, ale zvládnete ho připravit za pár minut. Krém pro tuto příležitost ozdobte krutonky z bílého chleba ve tvaru malých srdíček.

Hlavní jídlo

Ve vodní říši můžete zůstat i při přípravě hlavního chodu vaší valentýnské večeře. Lososový krém je sytý, můžete tak servírovat odlehčený hlavní chod. Co takhle vyzkoušet krevety s pečenými bramborami? Jestli si na krevety netroufáte, nevadí, jistě najdete i jinou alternativu. 

Pokud se vám u ryb zůstávat nechce, sáhněte po nějaké alternativě. Skvělé může být kuře na tymiánu nebo hovězí steaky. Ty jistě ocení především pánové.

Valentýnský dort

Tečka za valentýnským menu by měla být tak sladká jako celý svátek zamilovaných. Chybět by neměly maliny, jahody a čokoláda. Volba může padnout na cheesecake, čokoládový dort nebo zamilované cupcaky. Valentýnské dezerty nemusí být překombinované, k úspěchu stačí opravdu málo. Čokoládové brownies s vanilkovou zmrzlinou a malinovým přelivem jistě budou perfektní tečkou.

Kromě přípravy jídla je potřeba myslet i na atmosféru. Vylaďte do romantického tónu i tabuli, na které budete servírovat. Perfektní jsou k tomuto účelu rudé růže. Pokud však nemáte úplně náladu na rudou barvu, vylaďte tabuli do růžové nebo jiné barvy. Důležité je se cítit době. Atmosféru vám pomůže doladit měkké světlo od plamenů svíček.

Jestli si netroufáte na domácí výrobu valentýnského menu, zapátrejte po restauraci, která vám menu připraví. První volbou by měla být vaše oblíbená restaurace, ale nic nezkazíte ani malým experimentem. Vždy však dbejte na to, aby v jídle nebyly ingredience, na které je váš protějšek alergický. To by potom místo příjemného večera čekala na vás i vaši lásku nepříjemná zkušenost. 

Dbejte i na to, aby jídlo vyhovovalo potravinovým preferencím, pokud je vegetarián nebo vegan, neměli byste vyrábět masovou pochoutku.

Profesionální cateringové společnosti vám jistě velmi rády připraví menu podle vašich představ. Na vás pak už bude jenom příprava romantické výzdoby a programu.

Related Articles

Leave a Comment