Home Zprávy Tiskárna do menší kanceláře – jaká je ta pravá?

Tiskárna do menší kanceláře – jaká je ta pravá?

by Mag

Na kancelářské tiskárny máme jiné požadavky než na klasické domácí tiskárny. Velkou roli při výběru hrají zejména náklady na tisk a rychlost tisku. Pokud do své kanceláře nebo firmy sháníte novou tiskárnu, nenechte si ujít dnešní článek, v kterém vám přinášíme tipy, jaká tiskárna je ta pravá!

Požadujte rychlost a nízké náklady na tisk

V kanceláři nejčastěji tisknete papíry plné černobílého textu, v menší míře obrázky a prezentační materiály. Rychlý a levný černobílý tisk by měl být nejdůležitějším parametrem při výběru tiskárny. V obchodech a e-shopech zakoupíte prvotřídní a zároveň cenově příznivé tiskárny, které se hodí především do menších kanceláří. Vytisknete na nich až 30 stran černobílého textu za minutu.

Jak vybrat tu správnou tiskárnu?

Do kanceláře je nejvhodnější laserová tiskárna. Tyto tiskárny se liší hlavně v nákladech na tisk a stupni výbavy a na rozdíl od domácích tiskáren obsahují toner s větší kapacitou. Před nákupem tiskárny byste si měli ujasnit, nakolik ji budete využívat. V kanceláři se dá předpokládat, že bude tiskárna dost vytížená. Rozmyslete si, zda budete tisknout převážně černobíle nebo i barevně, jaké množství papíru za měsíc vytisknete a zda tiskárnu budete používat i na tisk fotografií nebo jiných formátů než A4. Kvalita tisku je na většině tiskáren na vysoké úrovni a zvládnou vytisknout větší objem textu.

Multifunkční tiskárny patří mezi oblíbené

V kanceláři oceníte tzv. multifunkční tiskárny s mnoha funkcemi. Takovou praktickou tiskárnou je Samsung Xpress SL-M2070W, s kterou můžete kopírovat více stran na jeden list, skenovat do emailu nebo se připojit přes Wi-Fi. Za jednu minutu na ní vytisknete až 20 stránek. Druhou chytrou multifunkční tiskárnou je Brother DCP-L2532DW. Tato černobílá laserová tiskárna zvládne vytisknout 30 stran za minutu a své uplatnění najde v domácí a malé kanceláři.

Tím ale naše tipy na tiskárny do kanceláře nekončí. Svou funkci plní na jedničku multifunkční zařízení Brother DCP-1610WE, na kterém vytisknete 20 stran za minutu. Ukrývá v sobě tři zařízení: černobílou laserovou tiskárnu, kopírku a barevný skener. A poslední tiskárna, kterou vám doporučíme, je HP LaserJet Pro M28W. Dokáže vytisknout 19 stran za minutu a na profesionální úrovni provádí tisk, skenování a kopírování.

Dostatečná kapacita zásobníku a oboustranný tisk

Tiskárny do kanceláře by měly mít dostatečný zásobník papíru. Ten by měl pojmout průměrný počet stránek, které denně vytisknete. Do zásobníku se vejde zhruba 100 až 150 listů papíru a do některých speciálních kancelářských tiskáren 250 až 500 listů. Od tiskárny do kanceláře také požadujte, aby tiskla oboustranně bez manuálního otáčení papíru. A to všechny zmiňované tiskárny umí. Díky tomu snížíte náklady na papír a navíc šetříte životní prostředí. Přečtěte si také další tipy, jak snížit spotřebu papíru v kanceláři.

Ať už si vyberete jakoukoliv tiskárnu do kanceláře, Věříme, že s našimi tipy budete spokojeni a využijete všechny funkce, které tiskárny nabízejí!

Za pomoc děkujeme Michaele Rubešové, produktové specialistce z TisknuLevne.cz.

Related Articles

Leave a Comment