Home Zprávy Rodinná dovolená i víkend ve dvou? Navštivte hrad Karlštejn a jeho okolí

Rodinná dovolená i víkend ve dvou? Navštivte hrad Karlštejn a jeho okolí

by Mag

Chcete strávit příjemný čas s celou svojí rodinou nebo pouze se svým partnerem? V obou případech je skvělou volbou návštěva hradu Karlštejn a ubytování nedaleko této nádherné gotické stavby. Proč vyrazit právě ke Karlštejnu a jaké aktivity můžete v jeho okolí podniknout?

Prohlídka hradu a návštěva muzeí v okolí

Pokud si zarezervujete ubytování v penzionu Karlštejn, návštěva hradu by měla být samozřejmostí. Jestliže vám počasí nebude přát, můžete po prohlídce Karlštejnu pokračovat do nedalekých muzeí. Děti i dospělí určitě ocení výstavu voskových figurín a betlémů.

Zoopark i lom Amerika na dosah ruky

Kromě muzeí se nedaleko hradu Karlštejn nachází také zoopark. V jeho expozicích můžete spatřit exotická zvířata, děti se mohou svézt na poníkovi a společně s rodiči také na velbloudech. Jestliže vás to ovšem víc táhne do přírody, neměli byste si nechat ujít návštěvu legendárního lomu Amerika.

Útulné pokoje a bohatá nabídka pokrmů

Po celodenních výletech a procházkách po okolí se zcela jistě rádi vrátíte do příjemného prostředí hotelu. Již při rezervaci si podle fotografií můžete vybrat z útulných pokojů, jejichž součástí je také přepychová koupelna. Abyste si ušetřili starosti s vařením, můžete navštěvovat místní restauraci a pochutnávat si na výborných pokrmech.

Vyrazte společně s celou rodinou nebo třeba jen s partnerem nasát kouzelnou atmosféru hradu Karlštejn a odpočiňte si od svých každodenních povinností a starostí. Hrad vás okouzlí svou majestátností a v jeho okolí budete moci navštívit celou řadu zajímavých míst a podniknout spoustu tradičních i netradičních aktivit. Nenechte si ujít návštěvu muzeí, zooparku i malebného lomu Amerika, který je ovšem protkán temnou minulostí. Odpočinkového pobytu u hradu Karlštejn nebudete litovat.

Related Articles

Leave a Comment