Home Bydlení Rekonstrukce dětského pokoje. Pozor na nejčastější chyby

Rekonstrukce dětského pokoje. Pozor na nejčastější chyby

by Mag

Čeká vás rekonstrukce dětského pokoje? Podívejte se na nejčastější chyby, které lidé dělají. Vyhnete se tak dalším nezbytným úpravám v blízké budoucnosti a svou pozornost upněte například na vestavěné skříně či další kusy nábytku vyráběné přímo ve stolařství.

První chybou je špatný odhad času

Zatímco dnes chystáte pokoj pro miminko, za pár let již budete mít školáka. Děti velmi rychle rostou a to je hlavní bod, který bychom si při rekonstrukci dětského pokoje měli uvědomit. Pokud se chystáme provést celkovou přeměnu pokoje, rovnou rozvrhněte, jak bude vypadat, když se promění v pokoj studentský. Jak velká bude postel nebo kde bude stát skříň?

Nezanedbejte osvětlení

Jedna z největších chyb, kterých se rodiče dopouštějí. Mnoho dětských pokojů má naprosto poddimenzované osvětlení. Děti jsou poté rychleji unavené a při učení mají potíže udržet pozornost a soustředit se. Nehledě na negativní vliv na oči. Proto volte dostatek alternativ osvětlení, ať má dítě možno volit jejich intenzitu nejen na klidnou hru, ale také na čtení a psaní.

Pozor na neprovedené rozvody elektřiny

Zatímco malé dítě si nejčastěji v pokojíčku hraje na zemi, student již tráví převážný čas u pracovního stolu nebo v různých částech místnosti, kde potřebuje připojení k elektřině pro svou techniku. Pokud se při rekonstrukci nerozhodnete provést dobře rozvody elektřiny, bude i ten nejkrásnější pokoj následně vypadat velmi nevzhledně, protože v něm budou vést nepraktické prodlužovací kabely.

Prosazení svého názoru může být na škodu

Pokud plánujete pokoj pro větší školní dítě, nebo dokonce pro studenta, již byste měli být pouze v roli pozorovatele a poradce. Dopřejte dítěti vlastní zodpovědnost a výběr některých prvků nechte na něm. Nesnažte se za každou cenu prosadit svůj názor. Buďte oporou a rádcem, nikoliv tím, kdo má konečné slovo. Dítě dokonce zapojte do dekorací. Rekonstrukce dětského pokoje může být snadná i pro vás. Stačí se vyvarovat nejčastějších chyb.

Related Articles

Leave a Comment