Home Bydlení Druhy záclon, které mohou zútulnit i váš interiér

Druhy záclon, které mohou zútulnit i váš interiér

by Mag

Možností, jak zútulnit interiér je celá spousta. Zatímco někdo sahá po bytových doplňcích, které hezky zkrášlí rohy místností, jiný sází na záclony, které jen zavěsí na dřevěné nebo kovové garnýže. Bylo by mylné se domnívat, že mluvíme o nemoderních prvcích našeho domova. Opak je pravdou. Stále se jedná o komponent, který patří do každého moderního příbytku. Jen si tedy dejte pozor na to, z jakého materiálu jsou kupované záclony vyrobeny.

Na trhu se totiž nachází celá spousta druhů záclon, z nichž si stačí pouze vybrat tu, která do interiéru nejvíce sedí. Pojďme se s těmi nejčastějšími seznámit.

Provázkové záclony jsou trendem

V poslední době se zájem zvýšil především o takzvané provázkové záclony, které jsou opravdu perfektním doplňkem do nejednoho interiéru. Kromě toho, že jsou opravdu působivé a lehké, dokážou ochránit váš dům před pohledy kolemjdoucích, i když tedy nejsou úplnou ochranou před slunečními paprsky.

Voálové záclony plné barev

Pokud však prahnete po něčem barevném, vsaďte na takzvané voálové záclony, které jsou k dostání v mnoha barevných provedeních. Jsou zpravidla tkány z hustých a hrubších vláken, díky čemuž nepropouští tolik světla. Hodí se tedy například do ložnic nebo dětských pokojů, kde chcete zejména v noci navodit příjemnou, ponurou atmosféru.

Organzy jako doplněk

Jestliže potřebujete vyzdobit spíše obývací pokoj nebo jídelnu, kam chcete, aby paprsky prostoupily, vyplatí se vsadit na organzu. Jedná se o jedinečném bytovém doplňku, který je velmi lehký, navíc levný. Na garnýžích vypadá opravdu jako takový luxus, který je však ve vaší cenové hranici a který vás rozhodně nezruinuje.

Záclonové vitráže do chat a chalup

Vedle zmiňovaných druhů záclon stojí za zmínku ještě vitrážové záclony, které jsou spíše ozdobou a nemají plnit žádnou další funkci. I proto se hodí spíše do chat a chalup, kde jdou ruku v ruce s rustikálním interiérem.

Related Articles

Leave a Comment