Home Rady a návody Regály mají desítky podob, využijte toho

Regály mají desítky podob, využijte toho

by Mag

Mnoho lidí si pod pojmem “regály” představí kovové konstrukce vhodné leda tak do sklepa. Je to pochopitelné, takové využití je totiž nejčastější. Mohou toho ale nabídnout mnohem víc a najít uplatnění i přímo v bytě. Není třeba bát se začlenit je mezi ostatní nábytek a zakomponovat do interiéru.

Sklepní kóje

Nezáleží na velikosti prostoru, který máte k dispozici. Policové regály jsou tou nejlepší volbou, jak malý prostor pro uskladnění všeho nepotřebného, sezónního nebo využívaného jen nárazově vyplnit. Místnost mívá dobrou teplotu i další podmínky jako temno a přiměřenou vlhkost. To svědčí především trvanlivým potravinám. Kobky už jsou dávno pryč, dnes se dají sklepy považovat za rozšíření bytu nebo domu a bez větší obav tam můžete uložit téměř cokoli beze strachu z dřívější zkázy.

Spíž

Někdo musí spojit spíž se sklepem, jiný má tolik prostoru, že si může dovolit obojí. Pokud máte to štěstí, že disponujete menší odkladovou místností pro uložení potravin, zásob konzerv, zavařenin a kompotů, patří k malé hrstce šťastlivců. Jinak, než pomocí regálů ale uspořádání spíže řešit nejde. Jedině tak lze vyplnit místo efektivně a tak, abyste tam nastrkali vše, co je potřeba a nic vám nepřekáželo přímo v kuchyni. Na druhou stranu myslete na to, že je třeba dát potravinám (u sklenic to nevadí) dostatek prostoru, aby mohly “dýchat” a neplesnivěly, netrpěly otlaky a nehnily.

Botník

Někdy je věcí tolik, že kapacita sklepa nebo spíže zkrátka nestačí. Bohužel se tento problém týká čím dál většího počtu domácností. Lidí přibývá a věcí vybavení stejně tak. Vestavěné skříně jsou sice dobré řešení, ale mají své limity. Nejlepší by bylo nainstalovat do bytu policové regály. Spousta lidí se tomu ale brání, přeci jen nejde o designový kousek, na který byste rádi poutali pozornost. Co ale třeba využít je na boty a naskládat tam desítky párů, koupit stejné krabice a ty, které zrovna nenosíte, do nich uložit. Můžete použít i designový závěs nebo zástěnu z přírodního materiálu. Regály nejsou in, ale obejít se bez nich dnes už nejde.

Related Articles

Leave a Comment