Home Rady a návody Průmyslová vzduchotechnika se stará o čistý vzduch ve výrobě

Průmyslová vzduchotechnika se stará o čistý vzduch ve výrobě

by svet zeny

V kancelářích nebo obchodních prostorách se práší mnohem méně, než ve výrobních halách a průmyslových provozech. Tam již většinou musí s čistým vzduchem pomáhat výkonná filtrace.

Čistý vzduch pro lepší výkony

V každém místě, kde dochází k manipulaci se surovinami nebo pohybu, se vytváří prach a znečišťuje tak vzduch. Řezání, sekání, mletí, broušení, sváření a mnoho dalších činností vytváří velké množství prachu a jiných nečistot, často i škodlivých, které se musí likvidovat. Nebezpečné částice odstraňují filtrační systémy vzduchu, které se postarají o bezpečné a čisté pracovní prostředí. Průmyslová filtrace vzduchu své využití najde ve zpracovatelském odvětví, kde je nutné filtrovat vzduch. Mnoho průzkumů dokazuje, že čistý vzduch přispívá k lepšímu soustředění i vyšším pracovním výkonům. Filtrace vzduchu se tak využívá v obchodních centrech i kancelářských budovách, kde lze kombinovat i s klimatizací nebo naopak vytápěním.

Prach je riziko

S ohledem na odvětví průmyslu se na filtrační systémy kladou různé nároky, které musí splňovat. Každý provoz je jiný a má jiné požadavky, liší se i typy prachu. I z domácí dílny známe dřevní prach, který vzniká při práci se dřevem, třeba i jen při lehkém broušení smirkovým papírem. Piliny i prach ze dřeva jsou lehké a všude pak poletují a velmi špatně se uklízí, nejlepším řešením je vysavač. U dřevozpracujících závodů je těchto nečistot mnohonásobně více, což může představovat velké bezpečnostní riziko. Dřevní prach je považován za explozní, tedy vytváří prostředí s rizikem výbuchu nebo požáru. Proto je nutné zajistit odsávání pilin, dřevních vláken a prachu co nejblíže místu jejich vzniku.

Za explozní se považují všechny typy prachu v potravinářství a také mnoho dalších, například papírenský nebo uhelný. Filtrační a odsávací systémy zajišťují nejen čistý vzduch, ale také bezpečné prostředí.

Related Articles

Leave a Comment