Home Auto Moto Průlom v modelové řadě značky Škoda přivážejí emotivní Scala a crossover Kamiq

Průlom v modelové řadě značky Škoda přivážejí emotivní Scala a crossover Kamiq

by Mag

Každý je jiný, přesto mají něco společného. Tím společným atributem je to, že si obě vozidla české řidiče opravdu získala. V případě Škody Scala uhrane zejména emotivní design, ale potěší také bohatá základní výbava. Crossover Kamiq je zase ideálním městským vozidlem, které je komfortní, nabízí vysoký posed, ale přitom není neohrabané. Pojďme se na obě tyto novinky podívat v tomto článku.

Škoda Scala hraje na emoce

Zatímco u automobilek z jihu Evropy emoce v designu tak nějak očekáváme, u konzervativní středoevropské škodovky to rozhodně nebývá zvykem. Vše však změnila nová Škoda Scala, která přináší dynamický a neotřelý design. Zaujmou třeba prvky, jako je prodloužené zadní okno. Před časem se nám tento vůz představil jako koncept VISION RS, přičemž do produkce z něj vzešly dvě karosářské varianty, a sice ta klasická a hatchback.

Bohatá základní výbava potom přináší takové prvky, jako je třeba tempomat. Silnou stránkou tohoto vozu je také skutečnost, že je to poprvé historii, co model od škodovky dostal zcela novou platformu. Škoda Auto tak potvrzuje v koncernu svou silnou pozici.

Škoda Kamiq, váš parťák do města

Co si budeme namlouvat, většina řidičů jezdí po městě. Jedná se o krátké trasy, ale zato v hustém provozu, ve kterém je potřeba se dobře orientovat. K tomu vám může pomoci vyšší posed, který je pro crossover typický. Nová Škoda Kamiq je navíc velmi komfortní a zvládá žehlit nerovnosti vozovky opravdu s grácií. Mezi komfortní prvky výbavy patří třeba:

  • Nastavitelné tlumiče
  • Regulovatelný posilovač řízení

Oba tyto prvky výbavy v městském provozu rozhodně oceníte. Kromě toho komfort zajišťuje skutečnost, že je vůz postaven na prověřené modulární platformě MQB AO. O jaké další prvky výbavy jej kromě zmiňovaných doplníte, to už záleží zejména na vaší ochotě do vozu investovat.

Related Articles

Leave a Comment