Home Bydlení Co hraje roli při výběru matrace?

Co hraje roli při výběru matrace?

by Mag

Už si nevzpomínáte na den, kdy jste se dobře vyspali? Trápí vás nespavost a také bolest zad? Vliv na to může mít matrace, na které spíte. Málokterý člověk si uvědomuje, že matrace má na spánek takový vliv. Pokud nám matrace nesvědčí a nevyhovuje, bohužel se to projeví na našem vyspání se. Člověk by měl investovat do opravdu kvalitní matrace, protože jenom tak se konečně vyspí a jenom tak bude konečně produktivní i zaměstnání. 

Nekvalitní matrace může způsobit nejen špatnou náladu, menší produktivitu nebo stres, ale také může způsobit nejedny zdravotní potíže. Bolestí zad a páteře to jenom začíná, proto to nenechávejte zajít příliš daleko a raději investujme do matrace co nejdříve. Naše zdraví nám za to poděkuje. 

Při vstupu do obchodů s matracemi vás však může překvapit množství matrací, které jsou k mání. K dispozici jsou latexové matrace, sendvičové matrace, klasické pružinové matrace nebo pěnové matrace, které jsou velice příjemné a které se přizpůsobují člověku. Na cenu bychom při výběru měli hledět až jako na poslední věc, při výběru matrace hraje roli něco zcela jiného. 

Roli hraje tvrdost matrace

Tvrdost matrace patří mezi nejdůležitější parametry. Než začnete matraci vybírat, zodpovězte si otázku, v jaké poloze nejčastěji spíte. Pokud totiž usínáte na boku, ideální jsou pro vás měkčí matrace. Jestliže však spíte především na zádech, vhodnější jsou matrace tvrdší. 

Tvrdost matrace se člení většinou do čtyř kategorií, a to na velmi měkkou matraci, měkkou matraci, tvrdou matraci a velmi tvrdou matraci. 

Jaká je nosnost matrace?

Při výběru se taky musíte dívat na to, jaká je nosnost matrace. Nosnost každé matrace má být minimálně o pět kilogramů vyšší než hmotnost osoby, pro kterou je matrace určena. Pokud bychom měli být konkrétní, pro lidi s vyšší váhou jsou určeny spíše taštičkové matrace, které mají nosnost až 150 kilogramů. V případě dvojlůžka volte vždycky dvě matrace, z nichž každá bude odpovídat osobě, která na ní leží.

Related Articles

Leave a Comment