Home Zprávy Přejte si přestat kouřit? Chce to především vaše pevné rozhodnutí a správné načasování

Přejte si přestat kouřit? Chce to především vaše pevné rozhodnutí a správné načasování

by svet zeny

Odvykání kouření řeší každoročně mnoho osob z populace. Kouření je zdraví škodlivé, způsobuje smrtelné onemocnění, je drahé, nemoderní, zapáchá…  Kouření kuřáka velmi ovlivňuje a většina kuřáků si přeje přestat kouřit. Jenomže závislost vznikne nejen na nikotinu, ale i na pohybech a vdechování kouře nebo naučení se rituálů, v nichž je pravidelnost a kuřák je má rád.

Jak přestat kouřit?

Kdyby to bylo snadné, nekouřila by většina kuřáků. Někdo se při otázce jak přestat kouřit jen usměje a řekne, že se prostě rozhodl a dokouřil. Tzn., že velmi důležité je odhodlání, rozhodnutí se, smíření se s tím, že cigarety odložíte jednou provždy.

Abyste nekouřili, můžete jako berličku použít léky proti kouření. Ty vám pomohou překonat závislost na nikotinu. Co se týče závislosti na pravidelných rituálech, stereotypním chování, to je vhodné pozměnit. Např. přestat pít na chvíli kávu, u níž jste si pravidelně zapalovali cigaretu a nahradit ji jiným nápojem. Nebo nepít kávu na místech, kde jste u ní kouřili.

Kupte si něco, čím zabavíte ruce. Antistersových pomůcek je fůra a jsou i hezké.

Za ušetřené peníze si hned něco kupte, abyste se odměňovali a úsporu také proměňovali, viděli, že peníze můžete utratit mnohem jinak a lépe. Odměny si kupujte třeba už po týdnu. Motivující je i střádat peníze do sklenice, abyste na ně denně viděli. Přihazujte je tam klidně den co den.

Nechoďte do míst, kde jste kouřili, ani se nestýkejte s lidmi, kteří kouří. Budou vás lákat vrátit se ke kouření. Klidně jim řekněte, že přestáváte kouřit, proto se jim budete na chvíli vyhýbat. Pokud se vám podaří přestat kouřit jednou pro vždy, budete vítězem jak sami před sebou, tak před ostatními.

Přestaňte kouřit v klidném období. To vám také ulehčí odvykání. A např. v Benu si kupte léky proti kouření.

Related Articles

Leave a Comment