Home Auto Moto Pomůžeme vám s výběrem správného nosiče kol

Pomůžeme vám s výběrem správného nosiče kol

by svet zeny

Milujete cyklistiku? Potom jsou tedy cyklovýlety jako stvořené pro vás. Člověk si tímto způsobem nejlépe psychicky odpočine, načerpá energii a zdravě se unaví. Od jara do podzimu je jistě kam vyjíždět, protože naše země je opravdu krásná a nabízí mnoho cyklotras. Abyste ale měli možnost svá kola převézt, je dobré si pořídit nosič kol, jenže jaký? 

Kde kola chcete převážet

Skvělé je, že máte na výběr, jak svá kola budete převážet. Poměrně častým způsobem, který lidé využívají, je nosič kol na střechu. Takové nosiče se upevňují ještě na hagusy, příčníky a následně na nosiče kol. Pokud na autě nemáte takzvané podélníky – hagusy, lze koupit pouze příčníky, které se upevňují pod lem střechy. Při jízdě s těmito nosiči dávejte pozor na boční vítr. 

Druhou možností je převoz na tažném. Takzvané nosiče kol na tažné zařízení jsou velmi jednoduché, efektivní, bezpečné, a také často vídaným řešením. Jednoduše se montují, nemusíte je zvedat nad hlavu a neovlivní spotřebu paliva ani jiné jízdní vlastnosti. Pokud budete chtít couvat ke zdi, myslete na prodloužení auta. Dobré také je, abyste si pořídili třetí poznávací značku. 

Dalším nosičem, a to posledním, je nosič kol na páté dveře. Tento typ se však nehodí na všechna auta. Ideální jsou SUV, dodávky, nebo tomu podobné. 

Mají své výhody i nevýhody

Nosič kol na tažné zařízení vás potěší rychlou montáží a možností převozu až čtyř kol. Nemění jízdní vlastnosti, ale je potřeba pořídit další poznávací značku na nosič. 

Střešní nosič kol musíte kombinovat s hagusy, nebo koupíte pouze příčníky, které uchytíte pod lem střechy. Výhodou je dostupnější cena. Ovšem ten, kdo nezvedne kola nad hlavu, ať si je nepořizuje. Také nosič ovlivní jízdní vlastnosti a mírně i spotřebu paliva. Lze na ně umístit až čtyři kola.

U nosiče na páté dveře se vám jistě zalíbí jednoduchá manipulace a instalace. Převeze až tři kola, ale nelze přes ně vidět zadním oknem, což může někomu vadit. 

Related Articles

Leave a Comment