Home Zprávy Nejdeštivější místo na světě

Nejdeštivější místo na světě

by Press Express Jana

Většina z nás déšť nevyhledává. Pokud ovšem patříte mezi nadšence, navštivte místo zvané Kauai. Jedná se o ostrov, který je součásti Havajských ostrovů a patří mezi nejkrásnější na světě. Je to také jedno z posledních panenských míst, kde příroda stále předčí lidské vymoženosti.

Nejzápadnější ostrov nejzápadnějšího státu USA má skutečně co nabídnout. A to i mimo své krásy. Najít tento ostrov můžeme díky specifickým přírodním podmínkám například v rekordních zápisech jako nejdeštivější místo na světě. Na horu Waialeale zde totiž padají srážky až 348 dnů v roce! To znamená, že zde v průměru naprší více než v Praze za čtvrt století. Neuvěřitelné, že?

Ráj vodních sportů

Na ostrově se ale nachází i oblast s výrazně příznivějšími podmínkami. Jedná se o lokalitu Anhola na severovýchodním cípu ostrova. Právě zde sjížděli vlny první surfaři ještě na stařičkých dřevěných prknech. Najdeme zde také letiště.

Jednou z oblíbených rekreačních aktivit na ostrově je potápění. Těšit se můžete na podvodní dobrodružství mezi rybami a nádhernou vodní vegetací.

Nádherná příroda

Kauai je ze všech Havajských ostrovů vůbec nestarší. Formoval se kolem 6 miliónů let. Vznikly zde také sopky dosahující výšky našich Krakonoš. Jelikož jsou díky dostatku srážek poseté zelení, ani si neuvědomíte, kde se vlastně nacházíte. Najít na tomto místě můžete také nádherné vodopády a obrovské pobřežní útesy.

Pro tuto neobyčejnou krásu se na ostrově natáčely kultovní hollywoodské filmy jako Indiana Jones, Jurský Park nebo Avatar.

Nejdeštivější místa v ČR

Pojďme se ale podívat i na nejdeštivější místa v ČR. Rekordních 1 705 mm srážek spadne každoročně v Jizerských horách nedaleko od Liberce. Dalším takovým místem je oblast Horské Kvildy a kolem Lisé Hory.

Related Articles

Leave a Comment