Home Bydlení Máte doma nemocného pejska? Přinášíme tipy, čím mu uděláte největší radost

Máte doma nemocného pejska? Přinášíme tipy, čím mu uděláte největší radost

by Mag

I když si to mnozí majitelé domácích mazlíčků neuvědomují, i pejsci mohou nastydnout, i oni mohou onemocnět. V případě, že rozpoznáte symptomy nějaké nemoci, raději s pejskem rychle zamiřte k veterináři, který si už bude vědět rady. Mnohé symptomy jsou takřka viditelné, jiné jsou zase nepřehlédnutelné. V každém případě může pejskovi hrozit nebezpečí, proto symptomy rozhodně nepodceňujte.

V případě, že se ukáže, že váš pejsek opravdu stůně, je načase se o něj starat více než obvykle. Na místě je dostatek péče v podobě kartáčování a hlazení či mazlení, ovšem také je třeba pejskovi ulehčit život.

Pořiďte mu schůdky

Schody pro psy jsou novinkou na trhu, kterou ocení zejména majitelé nemocných psích čtyřnohých mazlíčků. Schody psovi usnadňují dostat se na místa, na něž musí obvykle skákat sám. Když je pejsek nemocný, nemá většinou mnoho sil k tomu, aby vyskočil na pohovku nebo za vámi na postel. Schody tedy ocení, pomůžou mu dostat se na oblíbené místo, kam obvykle doskočí.

Pelíšek je nezbytný

Často se však stává, že pejsek nemá náladu trávit čas se svým pánem. Zkrátka má bolesti a chce být sám. Nevyhledává svého pána, dokonce s ním nechce ležet v jedné posteli. Je proto nutné mu pořídit psí pelíšek, který mu zajistí jakési soukromí a vlastní prostor.

Pelechů pro psy je na trhu mnoho. Vybírat si můžete z široké škály pelechů, oblíbené jsou konkrétně oválné nebo obdélníkové pelechy. Nesmíme však zapomínat ani na takzvané boudy pro psa nebo na velice oblíbené kapsy pro psa, jež jsou poměrně jedinečné a ještě je nevlastní každý pejsek.

Kostičky na hraní udělají radost

Pokud pejsek musí podstoupit nějaký těžký zákrok, odměňte ho. Jenže obyčejný pamlsek z pamlskovníku v tomto případě nestačí. Kupte mu nějakou novou hračku, třeba v podobě kousací kostičky s jeho vlastním jménem.

To a mnohem víc naleznete v e-shopu chovatelských potřeb pro psy iridog.cz.

Related Articles

Leave a Comment